Uçaklarda Koltuk Planı – Tuifly – Boeing 737

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Filosunda 31 adet Boeing 737 ( 4 adet Boeing 737-700, 27 adet Boeing 737-800)   tipi uçak  bulunan  Tuifly şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Tuifly  şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Tuifly Boeing  tipi uçaklarının

4 adeti Boeing 737-700 tipi ve Y148 koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: D-AHXE, D-AHXF, D-AXHG, D-AXHJ

27  adeti Boeing 737-800 tipi ve Y189  koltuk konfigürasyonuna sahip. Tescilleri: D-AHFT, D-AHFW, D-AHFW, D-AHFZ, D-DDZV, D-ASUN, D-ATUC, D-ATUD, D-ATUE, D-ATUF, D-ATUG, D-ATUH, D-ATUZ, D-AHLK, D-ATUM, D-ATUA, D-ATUB, D-ATUI, D-ATUL, D-ATUK, D-ATUJ, D-ATUN, D-ATUO, D-ATUP, D-ATUQ, D-ATUR

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde Y148 ve Y198  koltuk konfigürasyonuna sahip Tuifly  şirketine ait Boeing 737 model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz.

Tuifly Boeing 737 model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

tuifly_boeing_737-800

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 5741 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 737
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV