Uçaklarda Koltuk Planı – Türk Hava Yolları Boeing 787-9 Dreamliner

Paylaş
 

Filosunda 4 adet Boeing 787 tipi uçak  bulunan Türk Hava Yolları – THY- Turkish Airlines şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Türk Hava Yolları şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Türk Hava Yolları şirketinin Boeing B787 tipi uçaklarının hepsini koltuk konfigürasyonu C30Y270 şeklinde.

Türk Hava Yolları şirketi filosunda bulunan 4 adet  Boeing 787 tipi uçağın model ve tescilleri ise şöyle:

Uçakların modelleri : Boeing 787-9 Dreamliner

Uçakların Tescilleri : TC-LLA, TC-LLB, TC-LLC, TC-LLD

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin (mutfak)  nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Aşağıdaki resimde C30Y270 koltuk konfigürasyonlarına sahip Türk Hava Yolları – THY- Turkish Airlines şirketine ait Boeing B787-9 Dreamliner model uçakların koltuk düzenini görmektesiniz. (Koltuk düzeni henüz hazır olmadığından paylaşılamadı. Hazırlandığında paylaşacağız)

Türk Hava Yolları – THY- Turkish Airlines Boeing 787-9 Dreamliner model aircraft seat plan, seat map, sitzplan.

Diğer şirket uçaklarının koltuk planları için TIKLAYINIZ

Bu yazı 2927 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV