Ülkeler Ve Başkanlık Uçakları – Finlandiya

Paylaş
 

Ülkelerin Başkanlık uçakları Finlandiya Devlet – Başkanlık Uçakları – Finland Presidential Aircraft – Finland Government

Ülkelerin yönetim kademesindeki kişileri uluslararası ve ülkeler arası çeşitli ziyaretlere götürmek için her ülke çeşitli marka, model  ve sayılarda uçak kullanmaktalar. Bu uçaklar yerine göre prestij olarakta algılanabiliyor. Başkanlık uçaklarını işleyeceğimiz bu kategori altında alfabetik sıraya göre Finlandiyaile devam ediyoruz.

Diğer Ülkelerin  Başkanlık Uçakları için TIKLAYINIZ.

Finlandiya üst yetkililerinin bireysel olarak tahsis edilmiş uçakları yoktur. Başkan ve kabine bakanları genellikle ticari uçuşlarda seyahat ederler. Bununla birlikte, Finlandiya Hava Kuvvetleri, üst düzey hükümet ve askeri yetkililer tarafından kullanılmak üzere sınırlı taşıma kapasitesine sahip üç Learjet 35 uçağı işletiyor. Finlandiya Ordusu veya Sahil Güvenlik helikopterleri, bazı yurt içi seyahatlerinde üst düzey yetkililerin ulaşımını sağlamak için kullanılmakta.

Bir havacılık meraklısı olan eski başbakan Juha Sipilä, Cessna Citation Jet ve Scanwings Cessna 525 (OH-SWI) gibi bizzat uçtuğu ve ücretini ödediği uçaklarla da resmi geziler yaptı.

Kapak Fotoğrafı : Luc Willems Wikipedi

 

Bu yazı 143 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV