Ülkemizin ve Corendon’un İlk B737 MAX8 Uçağı Hazırlanıyor

Paylaş
 

Ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Corendon Airlines şirketinin Boeing uçak üreticisinden sipariş ettiği Boeing 737 MAX8 tipi ilk uçak üretim bandından çıktı, henüz motor montajının yapılmamış olduğu görülen uçak bir dizi yer ve uçuş testlerinin yapılması için test alanına çekildi. Bu uçak aynı zamanda Türkiye’nin ve Corendon Havayolları’nın ilk Boeing 737 MAX8 tipi uçak olma özelliğine sahip.

Genelde fabrikadan yeni çıkan uçaklarda  bağlı olduğu şirketin logosunun bir bölümü de olsa kuyrukta görünüyor. Ancak Corendon’un bu uçağında ne kuyrukta ne de wingletlerde bir logonun olmamasının beyaz olmasının bir sebebi var.

Normalde 6837 üretim, 61737 seri nolu uçak geçtiğimiz yıl hazin bir şekilde iflasını veren ve kapanan Monarch Airlines’e gidecekti. Ancak şirketin iflas etmesi üzerine bu uçağın  Corendon’a verilmesi öngörüldü. Bu arada Corendon’un ve Türkiye’nin ilk Boeing 737 MAX8 tipi uçağın henüz tescili belli olmadı ancak kuyruğundaki test tescilinin N1786B olduğu dikkatleri çekti.

737 MAX Production

Bu yazı 1405 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV