Ünlü Futbol Takımlarının 757’sini O Türk Şirket Kiraladı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Yoğun geçen yaz sezonunda çoğu şirket uçak ihtiyacını çeşitli şirketlerden uçak kiralayıp geçici olarak olarak yoğunluğu atlatmak istiyor. Genelde kiralanan uçaklar geniş gövdeli uçak segmentinde ve daha çok yolcu taşımaya yönelik olmakta.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizin charter şirketlerinden biri olan Corendon Hi Fly Malta şirketinden çeşitli versiyonlarda Airbus 340 tipi uçaklar kiralamış ve Antalya – Avrupa arasındaki yolcu trafiğinde kullanmıştı. Corendon bu kez Privilege Style isimli şirketten Boeing 757-256 tipi uçak kiraladı. Uçağın 1 Ağustos 2017 tarihinde İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldiği ve 5 gün burada ( muhtemelen bakım için ) bekledikten sonra diğer kiralık uçaklar gibi Antalya  – Avrupa arasında çeşitli merkezlere Corendon için uçmaya başladı.

 

Bilindiği üzere Boeing 757 tipi uçak ülkemizde pek kullanılan bir uçak değil. Geçmiş yıllarda – bildiğim kadarı ile- Atlasjet ve SunExpress şirketlerinin filosunda bir kaç tane bulunmuştu. Şimdilerde nadir görülecek uçak Corendon için çalışıyor. Bu arada uçağın ne kadar süre ile kiralandığı hakkında açıklama yapılmadı.

Konumuza bahis olan uçak daha önceki yıllarda Sevilla, Barcelona ve Real Madrid gibi futbol takımlarını çeşitli karşılaşmalar için taşımış.

 

 

 

Bu yazı 1034 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV