Havayolu Şirketleri Bir Bir Batıyor

Paylaş
 

Havayolu Şirketleri Bir Bir Batıyor. Son günlerde bir çok havayolu iflas ettiğini açıkladı. Son olarak güney kıbrıs havayolu şirketi olan Cobalt Air iflasını açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda da Azur Air (Almanya), Skywork Airlines (İsviçre) Danimarka-Letonya kökenli Primera Air iflas ettiğini ve uçuşlarını durdurduğunu açıklamıştı. Geçtiğimiz gün de Cobalt Air bu kervana katıldı.

4 Temmuz 2017 tarihinde kurulan Azur Air Germany, 6 Eylül 2018 günü iflas ettiğini açıkladı. Türk tur şirketi Anex Grup bünyesindeki şirketin toplam 4 uçağı bulunuyordu.

İsviçre merkezli 1983 yılında kurulan Skywork Airlines ise 29 Ağustos 2018 günü iflas ettiğini açıkladı. Şirketin filosunda 15 uçak bulunuyordu.

Primera Travel Grup bünyesinde bulunan iki şirket Primera Air Nordic ve Primera Air Scandinavia’da iflasını açıklayan diğer iki şirket. İkişer uçakları bulunan şirketler 1 Ekim 2018 itibarı ile uçuşlarını durdurdu.

Kıbrıs merkezli bünyesinde 7 uçak bulunan şirket 2016 yılının Mayıs ayında kurulmuş ve kıbrıstan avrupaya seferler yapıyordu. 17 Ekim 2018 itibarı ile bu şirkette iflasını açıkladı.

 

Bu yazı 1282 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV