İstanbul Airshow 2016 Hava Araçları – 3

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları.

Dün başlayan ve 9 Ekim 2016 tarihine kadar sürecek olan  İstanbul Airshow 2016’da sergilenen hava araçlarının fotoğraflarını ve kısaca bilgilerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Fuarın ilk günü olmayan ancak 08.10 .2016 tarhindeki fuarı ikinci ziyaretimde karşılaştığım Genel Havacılığa ait TC-SPL tescilli  Bombardier BD-100-1A10 Challenger 300 tipi uçak Genel Havacılık hangarı önünde kapıları kapalı bir vaziyette park poziyonundaydı. Ziyarete açık olmadığı için sizlerle ancak dışarıdan bir fotoğraf paylaşıyorum.

4.Bölüm için TIKLAYINIZ

spl

Kenarda küçük bir uçak vardı. Gordiyon havacılığa ait  TC-UMM tescilli BRM AERO Bristell NG5. Oda sergilenen fuar uçaklarının içinde yerini almıştı.

umm

Sırada hemen  her airshowun müdavimi daha önceki İstanbul Airshowdanda aşina olduğumuz HB-FVW tescilli Amac Aerospace şirketine ait Pilatus PC-12/47E tipi uçaktı.

hb-fvw

Kenarda öyle AFA ve UHA eğitim uçaklarının yanında ziyaretçilerini bekleyen Diamond Aircraft Industries şirketine ait OE-FSB tescilli Diamond DA-62 de sergilenen bir başka uçaktı.

oefsb

Yine küçük uçaklardan TOP Air şirketine ait TC-DME tescilli Cessna 150-K tipi uçakta ziyaretçilerini bekleyen bir diğer  fuar uçağıydı. Böylelikle İstanbul 2016 Airshowunda sergilenen sabit kanatlı hava araçlarını elimizden geldiği kadar sizlere göremeyenlere hem tanıtmaya hemde göstermeye çalıştık. Bir sonraki bölümde helikopterleri sizlerle paylaşacağız.

dme

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 2299 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Gökhan dedi ki:

    Ben 2010 yılindan beridir düzenli olarak katılıyorum, bu sene 4. Kez gelişim, yalnız bu sene sergilenen uçak sayısı diğer senelere nazaran daha az gibi geldi, İnşallah 2018 de daha çok uçak görürüz bu fuarda

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV