Göklerdeyiz Havacılık Sitesi
Japon ANA Havayolları Boeing 787 Motor Sorunu
25 Ağustos 2016
Goklerdeyiz Admin

Japon ANA Havayolları Boeing 787 Motor Sorunu

Merhabalar Havacılık Meraklıları

50 adet uçak Japonya’nın en büyük havayolu ve Boeing 787 Dreamliner modelinin en büyük işletmecisi durumunda olan ANA Havayolları’nın açıklamasına göre filosundaki 9 uçağın motor fan bıçaklarında korozyona rastladığını ve bir çok uçuşunu bu sebepten dolayı iptal edeceğini açıkladı.

Bilindiği üzere Ana Havayolları’nın Boeing 787 model uçakları Rolls Royce Trent 1000 motorları ile donatılmış durumda. Dünya çapında toplam 445 Boeing 787 Dreamliner aktif olarak çalışırken bunların 168 adetinde Rolls Royce Trent 1000 motorları kullanılıyor. Boeing şirketinin yaptığı açıklamada ise sorunun çözülmesi için Rolls Royce ve ANA şirketi ile birlikte sorunu çözmek için çalıştıklarını açıkladı. İptalleri en aza indirgemek için diğer uçakların motorlarının kontrollerinin de yapılacağı açıklandı.

Bu konuyla ilgili sorunlar ilk olarak Şubat ayında Japonya’dan Malezya’ya,  Mart ayında Vietnam’a yapılan uçuşlarda farkedildiğini ve son olarak 10 Ağustos tarihinde yaşanan bir sorunla anlaşıldığını açıkladılar.

Kaynak: Reuters.com

http://www.reuters.com/article/us-ana-rolls-royce-hldg-boeing

Etiketler:

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Göklerdeyiz Mobil By Erhan Aydoğdu Namaz Vakitleri -- Ulucan Medya