THY A350’lerinin Motorları Belli Oldu

Paylaş
 

Türk Hava Yolları bugün (09.03.2018) yaptığı açıklamada geniş gövdeli uçak siparişinin kesin siparişe döndüğünü ve teslimat tarihlerinin belli olduğunu açıklamış ve haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Açıklamanın detayları belli olmaya başladı. Yaklaşık 7.9 milyar Euro liste fiyatına sahip 25+5 adetlik Airbus A350-900 tipi uçak siparişinde sipariş  verilen uçakların motorları da belli oldu.

Rolls Royce şirketinin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada THY2nin sipariş ettiği A350 tipiuçaklarda Trent XWB tipi motorların kullanılacğaı açıklandı. Ayrıca ” Trent XWB, bugün dünya çapında 45 operatörün sipariş ettiği 1.700’ün üzerinde, şimdiye kadar uçan en hızlı geniş sivil hava motoru ve en hızlı satan geniş  gövde jet motorudur.” açıklaması vurgulandı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı  ise “Bu, gelecekteki büyüme planlarımızda önemli bir gelişme ve bu yeni Rolls-Royce motorlu uçakları sürekli genişleyen filomuza eklemeyi dört gözle bekliyoruz. Önceki Rolls-Royce motorlarını kullanma deneyimimiz var ve hem teknolojinin hem de TotalCare servis desteğinin faydalarını biliyoruz. ” ifadelerini kullandı.

 Rolls-Royce Sivil Havacılık Başkanı  Chris Cholerton açıklamasında “Türk Hava Yolları son yıllarda etkileyici bir büyüme gösterdi ve büyümenin bir sonraki bölümünde rolümüzü oynamamızla gerçekten gurur duyuyoruz. Trent XWB mükemmel performans sunmakta, müşterilerimizin ürünlerimizin ekonomi ve hizmetler açısından doğru seçim olduğuna dair güveninin altını çizmekte. ” ifadesini kullandı.

Trent XWB ilk olarak  Ocak 2015’te hizmete girdi.

Türk Hava Yolları şu anda 27 Trent 700  tipi motor ile donatılmış A330 uçağı ve bir adet Trent 500 tipi motor ile donatılmış A340 tipi uçak  kullanıyor.

“Rolls-Royce has won an order from Turkish Airlines for Trent XWB engines to power 25 Airbus A350-900 aircraft, all of which will be covered by its flagship TotalCare® service support. The airline also has options for a further five aircraft.
The Trent XWB is both the most efficient large civil aero engine flying today and the fastest selling wide body jet engine ever, with over 1,700 ordered by 45 customers worldwide.
M. İlker Aycı, Turkish Airlines Board Chairman and the Executive Committee, said: “This is a significant development in our plans for future growth and we look forward to adding these latest Rolls-Royce powered aircraft to our ever-expanding fleet. We have previous experience of operating Rolls-Royce engines and know the benefits of both the technology and their TotalCare service support.”
Chris Cholerton, Rolls-Royce, President – Civil Aerospace, said: “Turkish Airlines has enjoyed impressive growth over recent years and we are really proud to be playing our part in the next chapter of their story. The Trent XWB delivers excellent performance and this order underlines the confidence our customers have that our products are the right choice in terms of economics and services.”
The Trent XWB first entered service in January 2015 and has delivered the best entry into service performance of any widebody engine.
Turkish Airlines currently operates 27 Trent 700 powered A330 aircraft and one Trent 500 powered A340.”
Bu yazı 1775 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV