THY Uçağı Koronavirüs Yüzünden Singapur’da Kaldı

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’n aait TK54 sefer sayılı İstanbul Havalimanı – Singapur Changi seferini yapan Türk Hava Yolları uçağıyla Türkiye’den Singapur’a gelen bir yolcuya 4 Mart 2020 Çarşamba günü  yapılan testte  koronavirüse rastlandı.

Sağlık Bakanlığı Çarşamba gecesi  3 Mart’ta Türkiye’den Singapur’a gelen TK54 sefer sayılı uçuşun yolculardan birinin COVID-19 için pozitif test ettiğini doğruladı.

Ulaştırma Bakanlığı’ndan (MOT) yapılan bir açıklamada, Türk Hava Yolları’nın TK55 uçuşunun Çarşamba günü saat 11.35’te planlanan kalkış saatinde Changi Havalimanı’ndan kalkmadığı belirtildi. Bakanlık, bulaşıcı durumdayken enfekte olmuş yolcu  ile temas etmiş olabilecek uçuş yolcularının da karantinaya alınmaya başlandığını söyledi.

Bakanlık, Sivil Havacılık Otoritesi ve Changi Havaalanı otoritesi  ile birlikte havayolu şirketi ve yolcularla temas halindedir. Dışişleri Bakanlığının da,  Türkiye Büyükelçiliği ile de temas halinde olduğunu belirtildi.

Haber yayına hazırlandığı sıralarda Singapur makamları tarafından kalkışına izin verilmeyen TK55 sefer sayılı TC-LLF tescilli Boeing 787-9 tipi uçak yaklaşık 4 saatlik gecikme ile İstanbul Havalimanı için kalkışını yapmış Türkiye’ye dönüş için yeni havalanmıştı.

Kaynak: Reuters Haber Ajansı

Bu yazı 741 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV