Atlasglobal – Konya – Çanakkale – Konya Seferleri

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Hava trafiğini takip eden havacılık meraklılarının sık sorduuğu ve merak ettiği bir konu olan Atlasglobal şirketine ait uçakların neden  günde bir kez Konya – Çanakkale – Konya seferini yaptığı. Bu soruyla bir kaçkez karşılaşınca küçük bir araştırma yaptığımızda sebebini öğrendik ve sizlerle paylaşmak istedik.

Konya – Selçuklu  Belediyesi öğrencileri uçakla Çanakkale gezisine götürüyor.

2016 yılında başlatılan organizasyon ile birlikte 12 bin 100 kişi havayolu aracılığıyla ecdadla buluşturuldu. 2. Etabına başlanılan organizasyonda 8 bin 454 öğrenci Çanakkale’ye götürülecek. Lise 11.sınıf öğrencileri, 102 yıl önce vatan toprağını işgal etmek isteyen düşmanlara karşı verilen mücadeleye ev sahipliği yapan Çanakkale’mizi bir gün boyunca gezme ve tarihi yerinde yaşama fırsatı bulacak. Bu yıl ile birlikte toplamda 20 bin 514 kişi Çanakkale’ye gidecek.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Bir önceki yıl başlamıştık Çanakkale programına hakikaten zor, meşakkatli, uzun süre uğraştıran bir iş ama 15 Temmuz’u yaşayınca aslında yaptığımız işin doğru ve gerekli olduğuna hepimiz şahitlik etmiş olduk. Çanakkale 1915’te atalarımızın bir kahramanlık destanı gözünü kırpmadan nasıl cepheden atladıklarına şahitlik ettiğimiz bir destan. Aynı duyguları 1071 Malazgirt Zaferinde de görüyoruz. Ecdadımız Anadolu’yu fethetmek için kendisinden kat be kat güçlü orduların karşısına çıkarken hep şehadet duygusuyla ve cihat duygusuyla hareket etmiş.”dedi.

Gittikçe artan bu projelerin devamını ve artmasını  havacılık meraklıları facebook grubu ve goklerdeyiz.net ailesi olarak temenni ederiz.

Kaynak : Sabah

Bu yazı 1470 kere okundu.
Etiketler:
atlasglobal haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV