Burulaş Seferlerine Başladı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Bursa Belediyesinin ulaşım servisi olan Burulaş 6 yıldır mücadelesini verdiği Yunuseli Havaalanından seferlerine 1 Şubat 2016 tarihi itibarı ile başlayacağını daha önce duyurmuştu. Bu gün ilk seferi Bursa Gemlik – İstanbul Haliç arasında yapacak olan şirket daha sonra farklı destinasyonlar açmayı planlıyor.

Kullanım hakkı hava kuvvetlerinden Bursa belediyesine geçen Yunuseli Havaalanından uçuş okulları ve diğer şirketlerinde kolaylıkla kullanabilmesi için Bursa Belediyesi ekiplerince yapılan ve biten altyapı çalışmaları ve hangar  inşasının da bir yandan devam ettiği gelen bilgiler arasında.

Şirketin kullandığı uçaklar karadan kalkıp denize inebilmekte, denizden kalkıp karaya inebilme özelliğine sahip. Uçaklar günde iki kez hafta içi her gün iki kez sefer düzenleyecek ve yolculuk 25 dakika sürecek.

Sefer saatleri şöyle:

Uçak kalkış saatleri Yunuseli’den 08.45 ve 14.45, Haliç’ten de 09.45 ve 15.45 olacak. Fiyatlar ise tek yön 150TL olarak belirlendi.

Bursa Belediyesi Recep Altepe’nin açıklaması:

“20 yıl öncesine kadar aktif olarak kullanılan Yunuseli Havaalanı’nda seferler başlıyor. Çok yakında uçuş eğitimleri ve farklı bölgelerle uçuşlarla bu bölge önemli bir havacılık merkezi haline gelecek. Bursa İstanbul´un yanı sıra Ege ve Akdeniz´e de yaz sezonunda uçuşlarımız olacak. 4 tane deniz uçağımız var. Bunların karaya da inmesi için gerekli aparatlar monte edildi. İstanbul´da 3.havalimanının bitmesiyle buraya da uçuşlar tarifeli olarak başlayabilir. Ancak farklı Anadolu şehirlerine Yunuseli´nden 25 – 30 kişilik uçaklarla seferleri hızlandırmayı planlıyoruz”

Kaynak: Burulaş.

Yapılan seferden ilk görüntüler:

Bu yazı 852 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV