Çorlu Havalimanı İçin Müjdeli Haber

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ / Çorlu Havalimanı’ndan her yöne seferlerin başlaması için sitemizde yazmış ve başlatılmış olan bir imza kampanyasının paylaşımını BURADA yapmıştık. Oldukça ilgi gören yazımız ve imza kampanyası meyvelerini vermeye başladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yaptığı açıklamada Tekirdağ / Çorlu Havalimanı için müjdeleri ardı ardına sıraladı. Sayın bakan “Çorlu Hava alanı ile ilgili olarak  Trabzon,İzmir ve Antalya illerine uçuş seferlerinin başlamasıyla ilgili olarak çalışma yaptıracağım” ifadesini kullandı.

Bakan “Çorlu’dan İzmir, Antalya, Trabzon’a uçuşların altyapı çalışmalarının yapıldıktan sonra yapılabileceğini belirtti. Havacılık sektörünün serbestleşmesinden önce bakanlık nereye uç derse Türk Hava Yolları oraya uçuyordu. Ancak artık havayolunun serbesliği söz konusu. Sektördeki rekabet ortamının Çorlu’ya yarayacağını bakanlık olarak düşünüyoruz. Türk Hava Yolları’nın bir dünya markası olmasının yanı sıra 3 tane daha değerli ve dünya çapında yolcu taşıyan havayolu şirketimiz var. Özellikle ilk olarak İzmir, Antalya ve Trabzon için çalışma yaptıracağım. Bakalım ne kadar yolcu talebi var. Örnek olarak günde 30 40 yolcu Trabzona gidecek diyelim. Bu bize yetmez. Yolcu sayısının 130 – 140 kişi olması gerekir ki uçağı doldurabilsin. Bunun analizini ve çalışmasını bir an önce yaptıracağım” şeklinde konuştu.

Böylelikle yıllardır sosyal medya ve diğer platformlarda yazıp çizdiğimiz Çorlu’dan her yöne seferler başlasın diye başlattığımız kampanyada sanırım yavaş yavaş bir yerlere geliniyor. Umarız analizler ve çalışmalar olumlu şekilde sonuçlanır ve Çorlu’dan heryere uçarak gidebiliriz.

Ayrıca bakan beye Trakyalılar adına teşekkürü borç biliriz.

Bakan beyin yaptığı konuşmadan bir kesit.

 

Bu yazı 2671 kere okundu.
Etiketler:
Çorlu haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV