İç Hatlarda İnternet Bedava Olacak

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu – Şüphesiz günümüzün vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri de hayatı kolaylaştıran internet. Çoğu uygulama ve eğlence kanalları ile hayatımıza renk katan internet havayolu şirketlerine göre kimisinde ücretli kimisinde ücretsiz olabiliyor. Havayolu şirketleri kabin içi eğlence sistemlerini yenileyerek  ya da filolarındaki uçaklara değişik sistem, uygulamalar ekleyerek yolculukları daha cazip kılıyor ve bu şekilde müşteri çekmek için değişik yollar deneyebiliyorlar.

Bunlardan biride Japonya merkezli All Nippon Airways şirketi. Şirketten apılan açıklamaya göre ücretsiz  wi-fi ( free wi-fi ) sistemini ANA 1 Mayıs 2018 tarihinden itibaren tüm iç hatlar filosunda bulunan uçaklarda kullanılabileceği belirtildi. Planlamada 2018 yılı sonuna kadar 100 uçakta uygulanacak  sistem olan uçak özel bir wi-fi logosu ile işaretlenecek. Havayolu şirketine göre, bu hizmetin amacı “Japonya’yı keşif gezisinde turistlerin istedikleri yerde ve istedikleri yerleri bu sistem sayesinde keşfetme fırsatını bulması” hedefini taşıyor.

Şirket ayrıca yerli yolcuların canlı yayınları ve spor karşılaşmalarını  yine canlı olarak izleyebileceği ANA Sky Live TV’ye ek olarak, 100’den fazla film, TV şovu ve ses dosyalarını içeren uçak içi eğlence (IFE) sistemindeki içeriği arttırmayı planladığı belirtti.

Havayolu ayrıca, A321 neo uçaklarında sunulan araçlarla paralel olarak, kişisel koltuk monitörleri, evrensel güç portları ve USB portlarının kullanımıyla 2019 yılına kadar B777 ve B787 iç filosuna yükseltmeler yapacağını açıkladı.

Kaynak: Business Traveller.

 

 

Bu yazı 697 kere okundu.
Etiketler:
Airbus 321 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV