Son Dakika – Pegasus Uçağı Pistten Çıktı

Paylaş
 

Pegasus Havayolları’na ait PC2193 sefer sayılı İzmir Adnan Menderes  – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan TC-IZK tescilli Boeing 737-86J tipi uçak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inişinde pistten çıktı. Uçağın 3 parçaya ayrıldığı ve yangın çıktığı gelen bilgiler arasında. Uçakta 177 yolcu 6 mürettebat toplam 183 kişinin bulunduğu ve ölen olmadığı ancak yaralılar olduğu belirtildi.

Pegasus Havayolları’ndan olay ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada ”İzmir(ADB)-İstanbul(SAW) seferini yapan PC2193 / TC-IZK kuyruk tescilli uçağımız, bugün (5 Şubat 2020) İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra pistten çıkmıştır. Can kaybı bulunmuyor, yaralı yolcularımız hastanelere sevk ediliyor.”ifadeleri kullanıldı.

Saat: 19:50 itibarı ile İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın yaptığı açıklama: Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 19.40 itibariyle 52 yaralımızı ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk ettik

Olay sonrası İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı iniş ve kalkışlara kapatıldı. Havada olan uçaklar çevre meydanlara yönlendirildi.

Video – Pegasus Uçağının Pistten Çıkış Anı

Resim

 

Resim

Resim

Fotoğraflar: Batuj

Bu yazı 1029 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV