1945 model C-47 Kalkışta Kırım Geçirdi

Paylaş
 

amerika Teksas Burnet Mun. Havaalanından kalkış yapan Commemorative Air Force, Highland Lakes Squadron’a ait N47HL tescilli Douglas C-47B (DC-3) içinde 13 kişi bulunan 1945 model uçak Burnet Municipal Kate Craddock – Oshkosh-Wittman seferini yapmak için kalkış yapmak üzere pistte hızlandığı sırada pistten çıktı ve yanmaya başladı. İçindekilerin hafif yaralarla kurtulduğu kazayı pistin kenarından bir amatör kameraman tarafından böyle görüntüledi.

İçinde bulunduğumuz ay içinde bir çok eski uçak kazası gerçekleşti.

Geçtiğimiz günlerde de yine eski bir uçak kalkış sırasında motorunun alev alması sebebiyle Güney Afrika’da düşmüş ve haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Ardından Air Colombia şirketine ait yine DC-3 tipi 1943 model  bir uçak kırım geçirmiş ve haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Son olarak bu haberimizdeki olaydan önce Everts Air Cargo şirketine ait yine 1945 model Curtiss C-46F-1-CU tipi uçak kırım geçirmişti.

“Pilots of Commemorative Air Force Douglas C-47 (N47HL) lost control and crashed beside the runway immediately after take-off at Burnet Mun. Airfield, TX (KBMQ). 5 of 13 on board suffered injuries. The vintage aircraft was on its way to Oshkosh”

 

Bu yazı 877 kere okundu.
Etiketler:
dc-3 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV