Air Albania Geliyor

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu / Semih Seydan – Arnavutluk Başbakanı Edi Rama resmi sosyal medya hesabında paylaştığı mesajda önümüzdeki yıl Arnavutluğa ait bir havayolu şirketinin kurulacağını açıkladı.

Çok yakında mesajı ile paylaşılan görselde üzerinde Air Albania yazan kırmızı beyaz ve siyah rengin ağırlıkta olduğu bir boyama ile Boeing 737 tipi uçak resmi paylaşan Rama, bahar aylarında ilk uçuşun yapılacağını açıkladı. Başbakanlığın açıklamasına göre şirket Arnavutluğun başkenti Tiran’dan önce Priştine, Üsküp, Zagreb, Podgorica, Saraybosna ve Batı Avrupa’dabazı noktalara uçacak.

Air Albania daha önce basında çıkan haberlere göre Türk Hava Yolları tarafından desteklenecekti. Ancak İstanbul Atatürk merkezli Türk Hava Yolları’nın Air Albania’ya finansman, uçak ya da bilgi birikimi sağlayıp sağlamadığı açıklanmadı.

Ülkenin en büyük iki taşıyıcısı olan bayrak taşıyıcı havayolu şirketi  Albanian Airlines (1995) ve özel Belle Air sırasıyla 2011 ve 2013 yıllarında iflas etmişti. Ancak 2016’da Albawings faaliyete geçti. Ülkenin tek havalimanı olan Tiran’da ise İtalyan Havayolu şirketleri hakimdi. Blue Panorama, Alitalia ve Ernest Airlines bu havayolu şirketlerinin başında gelmekte. Air Albania’nın bu segmentte Air Serbia ve  Adria Airways ile rekabet etmesi planlanıyor.

Bu yazı 3227 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV