Air France’ın İki Uçağı Peş Peşe İstanbul’a İniş Yaptı

Paylaş
 

Air France şirketine ait iki adet geniş gövdeli uçak peşpeşe İstanbul Atatürk Havalimanı’na 5’er dakika mecburi iniş yapınca heyecan yarattı.

Sabah saatlerinde ilk mecburi iniş yapan uçak AF655/AFR655 sefer sayılı Dubai – Paris seferini yapan F-GSPK tescilli Boeing 777-228(ER) tipi uçaktı. Pilotlar Karadeniz üzerinde seyir halindeyken rahatsızlanan bir yolcu yüzünden rotalarını İstanbul Atatürk Havalimanı’na çevirdi. Yapılan inişin ardından rahatsızlanan yolcunun sağlık ekiplerine teslim edilmesinin ardından uçağın Paris için yeniden havalanacağı belirtildi.

Bu inişten 5 dakika sonra bu kez yine Air France şirketine ait AF257/AFR257 sefer sayılı Singapur – Paris seferini yapan F-GSQA tescilli Boeing 777-228(ER) tipi uçağın pilotları yine düğer uçak gibi Karadeniz üzerindeyken rotalarını İstanbul Atatürk Havalimanı’na çevirdiler. bu inişin de rahatsızlanan bir yolcu yüzünden olduğu belirtildi. Rahatsızlanan yolcunun sağlık ekiplerine teslim edilmesinin ardından uçağın yeniden Paris için havalanacağı belirtildi.

Bu yazı 908 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV