Airbus Kargo Şirketi Kurdu

Paylaş
 

avrıpalı uçak üreticisi Airbus kargo şirketi kurduğunu duyurdu.

Şirket filosunda bulunan 5 adet Airbus Beluga ST tipi kargo uçağının kullanılacağı şirketin seferlerine başladığını duyurdu. Şirketin ilk operasyonu 2021 yılının sonunda, Airbus Helicopters’ın Fransa’nın Marignane kentindeki üretim tesisinden, adı açıklanmayan bir müşteri için Japonya’daki Kobe’ye teslimatla gerçekleşti. 3 numaralı Beluga’nın kullanıldığı operasyonda uçak yakıt ikmali için Varşova (Polonya), Novosibirsk (Rusya) ve Seul’de (Kore) durdu.

Airbus Beluga Transport – uzay, enerji, askeri, havacılık, denizcilik ve insani sektörler dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki ticari olarak sözleşmeli müşterilere büyük kargo taşımacılığı ihtiyaçlarına bir çözüm sağlayacak.

Airbus’ta ATI ve Air Oversize Transport Başkanı Phillippe Sabo yaptığı açıklamada “Beluga’nın daha geniş kesiti, müşteriler için yeni pazarlar ve yeni lojistik olanaklar açacak. Helikopterlerin yüklenmesi durumunda – önce onları sökmek zorunda olmamak – gerçekten bir artı. Benzer şekilde, en büyük ticari uçak motorları tam donanımlı bir konfigürasyona yerleştirilebilir.”ifadelerini kullandı.

Yeni Airbus Beluga Transport hizmeti, uçaklar, 7,1 m genişliğe ve 6,7 m yüksekliğe kadar büyük boyutlu kargoları barındıran, herhangi bir nakliye uçağı arasında dünyanın en büyük iç enine kesitine sahip olduğundan, çok sayıda olası pazar uygulamasını karşılayabilir. Yakın gelecekte, Airbus altı yeni BelugaXL’in tamamını hizmete aldığında, tam olarak piyasaya sürülen BelugaST filosu, kendi Hava Operatörü Sertifikası (AOC) ve personeline sahip yeni oluşturulan bir yan havayoluna devredilecek.

BelugaST’in hedeflenen uluslararası müşteri tabanı için geri dönüş kapasitesini en üst düzeye çıkarmak için operasyon için yeni yükleme teknikleri ve ekipmanları geliştiriliyor. Bu çözümler, başlangıç ​​veya varış havaalanında bir yükleme/boşaltma platformunun bulunmadığı görevler için otomatik bir Araç Üstü Yük Yükleyiciyi (OBCL) içermekte.

 

Bu yazı 573 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV