Airbus’tan 330 Tipi İş Jeti ACJ330 NEO

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Airbus uçak şirketi Avrupa’dan Avusturalya’ya kesintisiz ulaşabilecek Airbus 330 tipi ACJ330 NEO adını verdikleri yeni bir model iş jeti üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Airbus Corporate Jet 330 olarak anılan uçak 25 özel yolcusunu kesintisiz olarak 9400 deniz mili / 17.400 km uzaklığa 20 saat gibi bir sürede taşıyacak. Özellikle devlet adamları, iş dünyasının delegasyonları için tasarlanan uçak modern bir tasarım  ve  rakipsiz bir kombinasyonun özelliklerini taşıyacak.

Geniş bir kabini bulunan ACJ330neo, konferans / yemek alanları, özel ofis, yatak odası, banyo ve misafir oturma alanlarını  barındırabilecek  ve müşterinin ihtiyaçlarına göre tamamen özelleştirilebilinecek.

Yeni A330 gelişmeleri arasında, yeni nesil Rolls-Royce Trent 7000 motorları, Sharklet kanat uçları ve geliştirilmiş maksimum kalkış ağırlıkları yer alıyor .

Diğer yeni özellikler arasında, otomobillerde GPS’e benzer, dahili bir havaalanı navigasyon sistemi (OANS) ve sigorta şirketlerinin indirimli prim sunduğu bir pist kullanma sistemi (ROPS) seçeneği yer alıyor.

ACJ330, tüm Airbus uçaklarında olduğu gibi, standart olarak Kategori 3B otoland’a ve zenginleştirici özelliklere sahiptir ve günümüzde üretilen tüm Airbus uçaklarında olduğu gibi, üzerinde 100.000’den fazla pilotun nitelikli olduğu ortak bir kokpite sahiptir.

Ayrıca ACJ330’un isteğe bağlı kokpitte iki pilota ait Head Up Display ( HUD ) adı verilen baş üstü ekranlarda opsiyon olarak sunulmakta.

Antartika dahil olmak üzere her kıtada 180’den fazla Airbus şirket jetleri hizmet veriyor.

Bu yazı 2248 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV