amerikan Delta Airlines Uçağı İstanbul’daydı

Paylaş
 

amerikan Delta Airlines Uçağı İstanbul’daydı.

Geçtiğimiz gün FR24 uçak takip sitesindeki verilere göre İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan amerikan Delta Airlines şirketine ait N859AS tescilli Bombardier CRJ-200ER tipi uçak kalkışını yapmış gözüküyordu.

Merak edip bu uçağın İstanbul Atatürk Havalimanı’na neden geldiğini araştırdık. Çünkü Delta Airlines şirketinin İstanbul’a özellikle de İstanbul Atatürk Havalimanı’na seferi bulunmuyordu. Hele hele o şirkete ait böylesi küçük bir uçağın ise normal şartlarda İstanbul’da olmaması gerekiyordu.

Yaptığımız araştırma neticesinde uçağın Al Haya şirketine ait YI-BAR tescilli uçak olduğu, 2017 yılında kargo modeline çevrildiği  ve uçağın 2018 yılından beri bu şirkette kargo uçağı olarak çalıştığı sonucuna ulaştık. Irak merkezli şirketin uçağı Dubai – Irak – İstanbul arasında kargo uçuşları yapmaktaydı.

(Fr24 veri tabanında uçağın tescilinin önceki tescil ve eski fotoğrafının gözükmesinin nedeni ise uçağın bilgilerinin henüz flightradar24 uçak takip sitesi tarafından güncellenmediğinden kaynaklanmakta)

Uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Gökhan Sarıgöl tarafından böyle görüntülendi.

Görüntünün olası içeriği: uçak, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: uçak, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: uçak, gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: uçak ve gökyüzü

h9oVHN

 

Bu yazı 1256 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV