Anadolujet’ten Duyuru – Koronavirüs Nedeni İle Yolculara Tanınan İlave Haklar

Paylaş
 

Anadolujet’ten Duyuru – Koronavirüs Nedeni İle Yolculara Tanınan İlave Haklar. Anadolujet Koronavirüs duyurusu.

Kuzey Kıbrıs (Ercan) Uçuşlarında COVID-19 Virüs Nedeni İle Yolculara Tanınan İlave Haklar

11 Mart – 30 Nisan 2020 tarihleri arasındaki AnadoluJet Kuzey Kıbrıs (Ercan) seferlerinde, 11 Mart 2020 veya daha öncesinde Türkiye ve Kuzey Kıbrıs (Ercan) varışlı veya çıkışlı düzenlenmiş biletleri bulunan yolcularımızın bir defaya mahsus değişiklik ve iade talepleri, ücret kurallarına bakılmaksızın 20 Mart 2020 (dâhil) tarihine kadar işlem yapılması kaydıyla aşağıda belirtilen kurallara göre yapılabilecektir.

Rezervasyon değişiklikleri, talep edilen değişikliğin 20 Mart 2020 (dâhil) tarihine kadar işlem yapılması kaydı ile;

 • Yeni rezervasyonun 31 Mayıs 2020 tarihine (22 Mayıs, 23 Mayıs, 26 Mayıs, 27 Mayıs tarihlerinde düzenlenen seferler hariç) kadar olan Kuzey Kıbrıs (Ercan) uçuşlarına alınması durumunda aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır.
 • Yapılan değişiklikler, yolcunun seyahat planını etkiliyorsa aynı biletteki diğer uçuşlarının aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır.
 • Bilet değişiklik işlemleri Türk Hava Yolları satış ofisleri, çağrı merkezi ve acenteler tarafından yapılacaktır.
 • Yukarıdaki belirtilen uygulamalar çerçevesinde yapılacak değişiklikler bir defa ile sınırlandırılacak olup yolcunun sonraki değişiklik talepleri için ücret kuralları dâhilinde oluşacak ceza ve farklar tahsil edilerek yapılacaktır.


Sağlık Bakanlığı’na Bağlı Çalışan Personelin İzinlerinin İptali Nedeni İle Yolculara Tanınan İlave Haklar

10 Mart 2020 tarihi ve öncesinde Türkiye’de düzenlenmiş yurt içi ve yurt dışı (Kuzey Kıbrıs dâhil) seyahati olan yolcularımızın işlemleri, bir defaya mahsus olmak üzere ücret kurallarına bakılmaksızın 31 Mart 2020 (dâhil) tarihine kadar işlem sağlaması koşuluyla aşağıda belirtilen şartlarda yapılacaktır.

Yolcularımızın, Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalıştıklarını gösteren belgeyi ibraz etmesi zorunludur.

Rezervasyon veya parkur değişikliği ve bilet iade talepleri, talep edilen değişikliğin 31 Mart 2020 (dâhil) tarihine kadar işlem yapılmış olması kaydı ile;

 • Değişiklik işlemleri, aynı ücret sınıfında yer olması halinde biletleme tarihinden itibaren 1 yıl içerisindeki seferlere ceza alınmaksızın yapılacaktır. Eğer aynı ücret sınıfında yer yoksa değişiklik için ceza alınmayacak, yalnızca sınıf farkından oluşacak ücret farkı tahsil edilerek işlem yapılacaktır.
 • İade işlemlerinde, hiç kullanılmamış biletler ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız bir şekilde iade alınacak olup, bir kısmı kullanılmış fakat kullanılmayan uçuşu olan biletlerin “istek dışı iade” kapsamında değerlendirilerek iadesi yapılacaktır.
 • Bilet süreleri, herhangi bir ücret farkı ya da ceza alınmaksızın 1 yıla kadar uzatılabilecektir.
 • Ödemesi yapılmış grup rezervasyonlarının, talep edilmesi halinde iptal-iade, rezervasyon-parkur değişiklik talepleri mevcut ücret kuralları kapsamında var olan cezalar gözetilmeksizin yapılacaktır.
 • Değişiklik işlemleri, Türk Hava Yolları Satış Ofisleri ve biletin satın alındığı acenteler tarafından yapılacaktır.

Yukarıdaki belirtilen kurallar çerçevesinde yapılacak değişiklikler yalnızca bir defa ile sınırlı olup, yolcularımızın sonraki değişiklik talepleri ücret kuralları dâhilinde oluşacak ceza ve farklar tahsil edilerek yapılacaktır.

Ulusal Ve Uluslararası Etkinliklerin Korona Virüsü (Covid-19) Kaynaklı İptali Nedeni İle Yolcularımıza Tanınan Haklar

12 Mart 2020 tarihinden önce düzenlenmiş, 01 Mart 2020 ile 20 Mayıs 2020 tarihleri arasındaki Türkiye varış/çıkışlı, iç hat ve Kuzey Kıbrıs varış/çıkışlı hatlar da dâhil olmak üzere seyahati olan yolcularımızın işlemleri, bir defaya mahsus olmak üzere ücret kurallarına bakılmaksızın 31 Mart 2020 (dâhil) tarihine kadar işlem yapılması koşuluyla, aşağıda belirtilen şartlarda yapılacaktır.

Rezervasyon veya Parkur Değişikliği

Rezervasyon veya parkur değişiklikleri, varış noktasının aynı IATA bölgesinde olması ve talep edilen değişikliğin 31 Mart 2020 (dâhil) tarihine kadar işlem yapılmış olması kaydı ile;

 • Değişiklik işlemleri, yeni rezervasyonun seyahat tamamlanma tarihinin 20 Mayıs 2020 tarihine kadar olan Türk Hava Yolları ve AnadoluJet uçuşlarına alınması durumunda, aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır. Yapılan bu değişiklik, yolcunun seyahat planını etkiliyorsa aynı biletteki diğer uçuşların aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır.
 • Değişiklik işlemleri, yeni rezervasyonun 20 Mayıs 2020 tarihinden sonraki Türk Hava Yolları ve AnadoluJet uçuşlarına alınması durumunda ise aynı ücret sınıfında yer olması halinde ilk biletleme tarihinden itibaren 1 yıl içerisindeki seferlere ceza alınmaksızın yapılacaktır. Aynı ücret sınıfında yer olmaması durumunda değişiklik işlemi için ceza alınmayacak ve yalnızca sınıf farkından oluşacak ücret farkı alınarak işlem yapılacaktır.

İade Talepleri

İade işlemleri, talep edilen iadenin 31 Mart 2020 (dâhil) tarihine kadar işlem yapılmış olması kaydı ile;

 • Hiç kullanılmamış biletler ücret kurallarına bakılmaksızın cezasız bir şekilde iade alınacak olup, bir kısmı kullanılmış fakat kullanılmayan uçuşu olan biletlerin “istek dışı iade” kapsamında değerlendirilerek iadesi yapılacaktır.
 • Bilet süreleri, herhangi bir ücret farkı ya da ceza alınmaksızın 20 Mayıs 2020 tarihine kadar uzatılabilecektir.
 • 12 Mart ve öncesinde ödemesi yapılmış ve 1 Mart-20 Mayıs 2020 tarihli uçuşlarda bulunan grup rezervasyonlarının, talep edilmesi halinde iptal-iade, rezervasyon-parkur değişiklik talepleri mevcut ücret kuralları kapsamında var olan cezalar gözetilmeksizin yapılacaktır. İptali gerçekleştirilmiş grup pnrlarındaki uygulama, 2 Mart 2020 tarihi itibariyle yapılan grup işlemlerini kapsamaktadır.
 • Değişiklik işlemleri, çağrı merkezi, Türk Hava Yolları Satış Ofisleri ve biletin satın alındığı acenteler tarafından yapılacaktır.
 • Yukarıdaki belirtilen kurallar çerçevesinde yapılacak değişiklikler yalnızca bir defa ile sınırlı olup, yolcularımızın sonraki değişiklik talepleri ücret kuralları dahilinde oluşacak ceza ve farklar tahsil edilerek yapılacaktır.
Bu yazı 719 kere okundu.
Etiketler:
anadolujet haberler
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV