Askeri Birimlerin Sağlığa Katkıları

Paylaş
 

Sağlık sorunu yaşanan ve ulaşılması güç olan hemen her yerde askeri birimlerimiz sağlık ekiplerine yardımcı olmakta. Bizler de bu yardımlaşmayı denk geldikçe sizlerle paylaşmaktayız.

Milli Savunma Bakanlığı sitesinde yayınlanan açıklamada ” Gökçeada’da kalp krizi geçiren vatandaşımız Deniz Kuvvetlerimize ait bir helikopter ile Çanakkale’ye tahliye edildi.” ifadeleri kullanılırken operasyon ile ilgili görseller paylaşıldı.

Resim

Resim

Aynı günlerde bu kez bir başka askeri birim bir başka rahatsızlanan vatandaşımızın yardımına koştu. Yine Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ” Hava Kuvvetlerimize ait bir uçak ile Ankara’da organ nakli bekleyen bir vatandaşımıza, Samsun’dan kalp grefti ulaştırıldı.” ifadeleri kullanıldı.

Resim

Sınırlarımızı tehdit eden koronavirüs salgını ile başedebilmek adına yine Türk Silahlı Kuvvetleri’inin uçar birlikleri devredeydi. Geçtiğimiz günlerde Millli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ” Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait iki nakliye uçağı, Sağlık Bakanlığı’na ait personel ve sahra hastanesi teçhizatını Ankara’dan alarak Van ve Ağrı’ya hareket etti. ” ifadeleri kullanıldı.

Resim

Bu yazı 656 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV