Askeri Helikopterler Tekirdağ Üzerinde Neden Uçuş Yaptı?

Paylaş
 

Geçtiğimiz gün ( 30 Kasım 2019 ) Tekirdağ üzerinden uçuş yapan askeri helikopterler halk arasına heyecan yarattı. Askeri helikopterler Tekirdağ üzerinde neden uçuş yaptı?

30 Kasım 2019 günü Edirne’nin İpsala ilçesinde TANAP boru hattı açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan devlet başkanı İlham Aliyev, Sırbistan Cumhurbaşkanı yardımcısı ve meclis başkanları, ilgili ülkelerin enerji bakanları katıldı. İpsala ilçesi ve yakınlarında havalimanı olmadığı için misafirler İstanbul’dan çeşitli havalimanlarından devlet VIP uçak filosunda bulunan helikopterler ile taşındı. Konvoy halinde özellikle Silivri, Marmara Ereğlisi, Yeniçiftlik, Tekirdağ, Malkara gibi merkezlerin üzerinden yapılan ve halk arasında heyecan yaratan uçuşta askeri helikopterlerin de olduğu görüldü.

Öte yandan açılış için bölgeye en yakın olan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı trafiği ise bir kaç günlüğüne de olsa yoğunlaştı. Bazı ülkelerin özel uçakları Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na inerken Türk Hava Yolları ve Anadolujet şirketlerine ait uçaklar ise Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na özel seferler düzenledi.

Sırbistan hükümetine ait YU-BNA tescilli Dassault Falcon-50 tipi özel uçak Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’nda.

Yine Sırbistan’a ait özel havayolu şirketi olan Sırp misafirleri getiren Trade Air şirketine ait 9A-BTD tescilli Fokker 100 tipi uçak.

Türk Hava Yolları’n ait TC-JVJ tescilli Boeing 737-8F2 tipi uçak TK3571 sefer sayılı uçuşu ile Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na geldi.

Anadolujet şirketine ait TC-JKU tescilli Boeing 737-8Q8 tipi uçak TK7782 sefer sayılı uçuşu ile Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na geldi.

Anadolujet şirketine ait TC-JFK tescilli Boeing 737-8F2 tipi uçak TK7698 sefer sayılı uçuşu ile Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’ne geldi.

 

Bu yazı 788 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV