Askeri Kargo Uçağı Düşüyordu

Paylaş
 

Askeri Kargo Uçağı Düşüyordu.

ingiltere kraliyet hava kuvvetlerine ait OMEN01 uçuş kodu ile kalkış yapan ZH867 kuyruk numaralı Lockheed C130J Hercules tipi nakliye uçağının pilotları henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı Kuzey Denizi üzerinden dönerek squawk 7700 acil durum kodu bildirerek kalkış yaptıkları Dundee Havalimanı’na geri dönme kararı aldılar.Bu süre içinde uçağın 20000 feet  civarında seyrettiği ancak yaklaşık 60 saniye içinde 20000 feet seviyelerinden 10000 feet seviyelerine düştüğü bildirildi.

Düzeltme: Uçağın 30 saniye içinde değil 60 saniye içinde yaklaşık 10000 feet düştüğü bildirildi.

 

Bu yazı 1120 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. serhan erel dedi ki:

    haberi yazarken, başlığı atarken ve görsellerde düzenleme yaparken dikkat ettiğinize emin misiniz? 20000 ft dediğiniz görsel 20:07 10000 ft dediğiniz görsel ise 20:26 arada var koskoca 19 dk ki dakikada 500 ft dikey alçalma ile gayet normal. 30 saniyede düşecek duruma geldiğini nereden uydurdunuz anlamadım. dikkat çeksin diye böyle abuk bir başlık yakışmadı…

    • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

      Uyarı için teşekkürler. Acele ile yazılmış bir haberde illaki hatalar olacaktır. Dikkat çektiğiniz ve düzelttiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Gözden kaçan hataları hiç affetmiyorsunuz. Dikkat çeksin diye değil konu anlaşılsın birazda merak edilsin diye bu tarz başlıklar atıyorum. Kimsede okuma alışkanlığı kalmadı çünkü. Bırakın içerik üretmeyi sizin gibi yorum yapan yok artık. milletimiz beğen paylaşa çok alıştı onu bile zorlukla yapıyor. Amacım haberleri konuları cazip hale getirip okutmak. E biraz da trafik tabi önemli olan. Onuda gözardı etmemek lazım.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV