Atatürk Havalimanı’nda Neler Unutuluyor?

Paylaş
 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Türkiye’nin dünyaya açılan en büyük kapısı olan Atatürk Havalimanı hakkında bilgiler paylaştı.

Peki Atatürk Havalimanı’nda neler unutuluyor?

Türkiye’nin en çok yolcu ağırlayan ve dünyaya açılan en büyük kapısı olan Atatürk Havalimanı hakkında ilginç bilgiler veren DHMİ Genel Müdürü Ocak, açıklamasında “Yolculuk telaşı, kavuşma sevinci, ayrılık hüznü bir araya gelince bazı misafirlerimiz çeşitli eşyalarını unutuyor yahut kaybediyor havalimanlarında. En çok neler unutulmuş AHL’ de hiç merak ettiniz mi?” dedi. Funda Ocak sözlerine şöyle devam etti:

“İşte 2017 Yılının ilginç ‘kayıp eşya’ listesi: Araba direksiyonu, Araba tamponu, İskoç Gaydası, 50100 EURO, Kalıp Mermerler, Gelinlik, Geyik Eti, Tuğla, Avize,120 inç Televizyon, Semaver, Printer, Oksijen maskesi ve tüpü, Olta takımı, Röntgen. 2017’de terminalde unutulan kayıp eşya sayısı toplam 48.504 adet olarak kayıtlara geçmiş. Bunların 7.931 adedi sahiplerine teslim edilmiş, diğerleri emanette tutuluyor.”

5 BİN 450 KİŞİYE SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ

“Söz AHL’den açılmışken ilginizi çekebilecek birkaç bilgi daha aktarayım” diyen Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, “Çalışanlara, yolcu ve yakınlarına ihtiyaç durumunda 7/24 hızlı, etkili sağlık hizmeti sunan Atatürk Havalimanı Havacılık Acil Yardım Baştabipliği ile PortClinic tarafından 2017’de 5450 yolcuya sağlık hizmeti verildi. 2017’de altı yolcunun maalesef uçak içinde vefat ettiği bilgisi yer alıyor kayıtlarda, Allah rahmet eylesin. Engelli dostu AHL’de,  2017 yılı içinde toplam 424.394 engelli yolcuya hizmet verildi Kuruluşumuz, Havaş, Çelebi, TGS tarafından. Sürekli eğitim ve tatbikatlarla bilgi ve tecrübelerini geliştiren  DHMİ ARFF ekipleri tarafından 2017 yılında 1 Ateşli Yangın Tatbikatı, 3 Ulaşım Süresi Ölçüm Tatbikatı yapıldı. Ayrıca DHMİ ARFF Müdürlüğü bilgisi dâhilinde müstecir firmalarca 12 Acil Durum ve Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi. 2017′ de çok iyi eğitimli ekiplerimiz ve manevra kabiliyeti yüksek güçlü araç filosuyla AHL’de gerçekleştirilen kar mücadelesi için toplam 324 ton de-icing kullanıldı. Bu hizmet için yaklaşık 1.522.800 TL harcama yapıldı” ifadelerini kullandı.

Bu yazı 750 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV