Atatürk Havalimanı’nda Yangın Heyecanı

Paylaş
 

Bugün (19.07.2018) izinde olduğum için uzun zamandır gitmediğim ve gitmek istediğim havacılık fotoğrafçılarının, havacılık ve uçak sevdalıların mabedi haline gelen Flyinn Alışveriş merkezine gittim. Aslında günümün nasıl geçtiğini önce yazacaktım ama bu olay olunca onu sonraya bıraktım. Öğle saatlerinden itibaren inip kalkan uçakların fotoğraflarını çekmenin zevkini yaşarken akşam üzerine doğru Atatürk Havalimanı’nın dış hatlar terminalinin olduğu kısımdan siyah dumanlar yükselmeye başladı. İlk önceleri Atatürk Havalimanı’nda yangın çıktı sandım. Fotoğraf makinesi ile olayın bir kaç kare fotoğrafını çektim. Olayı gören çevremdeki insanlarda yangın havalimanında çıktı diye heyecanlandılar.

Olayın ilk başladığı anlardaki fotoğraf

 

Fotoğrafa bakıldığında yangının gerçekten terminalin içinde olduğu sanılıyor ancak gerçek bir kaç kare sonra anlaşıldı. Yangın havalimanında değil dışındaydı. Çünkü iniş yapan uçaklar dumanın önünde kalıyordu.Atatürk havalimanında yangın olsaydı iniş yapan uçaklar dumanun arkasında kalacaktı.

 

 

Gerçek sonra ortaya çıktı. Bizim konumumuza göre havalimanının arkasında kalan Veliefendi Hipodromu’nun yakınlarında bir binada yangın çıkmış ve görünen o yangının dumanlarıymış.

 

Bu yazı 1397 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

2 adet yorum var.

  1. Bilal Sarı dedi ki:

    Kulenin yanındaki Anadolujet mi? AHL’de

    • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

      Evet Bilal bey. Muhtemelen THy’nin uçakları yetmiyor Anadolujet uçakları yardıma geliyor.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV