Atatürk’ten Son Ticari Seferler Yapıldı

Paylaş
 

Kapanma sürecine giren ve son seferlerin yapılması ile ticari uçuşlara kapatılan İstanbul Atatürk Havalimanı’nda son ticari seferler yapıldı.

Atatürk Havalimanı’n dan son iç hat seferi nereye yapıldı?

İç hatlarda Atatürk Havalimanı’ndan son ticari sefer Türk Hava Yolları’na ait TK2182/THY38V sefer sayılı İstanbul Atatürk Havalimanı – ankara Esenboğa Havalimanı seferini yapan TC-JOD tescilli Airbus A330-303 tipi uçak tarafından yapıldı.

Atatürk Havalimanı’n dan son dış hat seferi nereye yapıldı?

Dış hatlarda ise Atatürk Havalimanı’ndan son sefer Türk Hava Yolları’na ait TK54/THY54 sefer sayılı İstanbul Atatürk Havalimanı – Singapur seferini yapan TC-JJY tescilli Boeing 777-3F2 tipi uçak tarafından yapıldı.

Seferlerini bitiren uçaklar 5 Nisan 2019 tarihinden itibaren başlayarak seferlerini tamamlamalarının ardından son kez Atatürk Havalimanı indiler ve yolcularını bıraktıktan sonra sırası ile İstanbul Havalimanı’na geçtiler. İstanbul Yeni Havalimanı’ndan seferlerin bugün 6 Nisan 2019 günü itibarı ile başlaması planlanıyor. Sabah saatlerinde yapılan açıklamada büyük taşınma sürecinin %75’lik bölümünün tamamlandığı belirtilmişti.

Atatürk Havalimanı’nda Türk Hava Yolları Teknik bölümün bir kısmı ile özel uçakların kullandığı Genel Havacılık bölümü bir süre daha hizmet vermeye devam edecek. Kademeli olarak Türk Hava Yolları Teknik bakım birimlerinin de zamanla İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınması planlanıyor.

 

Bu yazı 753 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV