AtlasGlobal Mağdurları Basın Bülteni Yayınladı

Paylaş
 

AtlasGlobal Mağdurları Basın Bülteni Yayınladı.

Yayınlanan Basın bülteninde ”

Değerli basın mensupları, Sevgili çalışma arkadaşlarımız;
Çalışanların alınteri ve emeğiyle yaratılan Atlasglobal gibi, Türk Sivil Havacılığına mal olmuş bir markanın, kötü yönetim sonucunda iflasa sürüklenişi yaşadık.
Türkiye’nin Skytrax’ten 4 yıldız almış tek havayolu şirketi’nin çalışanları olarak işimizi kaybetmenin üzüntüsünü yaşamaktayız.

Atlasglobal markasını kaybetmenin yanında, işverenin sürekli toplantılar yaparak, çalışanların haklarını vermeden çalıştırmak amacıyla yaptığı, gerçeklerin farklı yansıtıldığı açıklamalarda, çalışanları derinden yaralamıştır. Bizler, verilen sözlere inanarak, alınan kararlarda kendi üzerimize düşeni layıkıyla yaparak, aylarca calışıp haklarımızı alamadan, Atlasglobal markasını yaşatmak için ,son feshe kadar işimizi layıkıyla yapmış durumdayız. Atlasglobal işvereninin, planlayarak son ana kadar oynadığı rol ile de binlerce çalışanı mağdur ederken, kendisini en az zararla süreçten kurtardığını görüyoruz.

Bizler bu oyunu bozmaya kararlıyız. Emek verdik, çaba gösterdik ve destek olduk.
Bu süreçteki en güzel kaynağımız birliğimizin gücüdür. Atlasglobal çatısı altında nasıl birlik ve beraberlikle çalıştıysak, şimdi de aynı birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edeceğiz. Bu güne kadar iflas eden diğer havayolları şirketlerinde olduğu gibi sürecin unutularak rafa kaldırılmasına müsade etmeyeceğiz.
‘Birliğimiz gücümüzdür’ diyerek çıktığımız bu yolda Atlaszedeler Adalet Platformu (AZAP) olarak hukuki kararlılık ve inanç ile mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Atlasglobal iflas sürecinde etkilenenler çalışanlar ve aileleridir. 2 bin civarı işsiz kalan çalışma arkadaşlarımız ile birlikte bu sürecin yakın takipçisi olup, bu süreçteki izleyeceğimiz tüm yolları kamaoyu ile paylaşmaya devam edip ve iflas davasına müdahil olacağımızı belirtmek isteriz.
Kesinlikle haklarimizi almamayi kabul etmiyoruz.

Bizlere kapılarını açan, her daim yanımızda olan tüm medya ve STK kuruluşlarına ayrıca teşekkür ederiz.
Birliğimiz gücümüzdür !

Türkiye cumhuriyeti anayasasına göre mücadeleyi engellemek suçtur.” ifadeleri kullanıldı.
Oluşumun sosyal medya hesap adresleri aşağıdadır.
https://twitter.com/Atlasmagdurlari
https://www.facebook.com/groups/2744863648960849/
https://www.instagram.com/atlaszedeleradaletplatformu/?hl=tr
Bu yazı 5800 kere okundu.
Etiketler:
atlasglobal haberler
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

30 adet yorum var.

 1. Kot dedi ki:

  Teşekkürler Göklerdeyiz ailemiz

 2. Kpt dedi ki:

  Teşekkürler Göklerdeyiz ailemiz

 3. magdurzede dedi ki:

  göklerdeyiz.net desteğiniz için sonsuz teşekkürler. Bizler hakkımızı aramaya devam edeceğiz ve inanıyoruz ki sonunda hakkımızı alacağız. Çok mağduriyet yaşıyoruz maalesef ama birlik ve beraberliğin gücünü herkese göstereceğiz. Verdiğimiz emeklerin, çoluk çocuğumuzun hakları, psikolojimiz vs vs. sonunda mücadelemizi kazanacağız. Destekleyip yanımızda olan herkese sonsuz teşekkürler. Hava-sen varolun.. Göklerdeyiz.net varolun.. Bizleri destekleyen herkes varolun..

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Candan teşekkür ederiz. Hakkınızda hayırlısı olması dileklerimizle.

 4. Gözde dedi ki:

  Emeklerimizin karşılığıni almadan pesini birakmayacagiz. Hergecen gun dahada buyuyup butun topluma sesimizi duyuracagiz 🙏

 5. YCLBRNC dedi ki:

  Herhangi bir siyasi amaç gütmeden sadece emeğimizin, alınterimizin karşılığı olan hakkımızın peşindeyiz.. Aramızdaki herkes hakkını alana kadar devam.. 💪🏻

 6. Melike dedi ki:

  Bizler tüm çalışan olarak kokpit kabin yer ayırtetmeksizin tek bir platformda toplanıp hakkımızı savunmak için bir araya geldik. Ülkemizde hiç bir hakkın hukukun yarım kalmadığına inanarak hakkımız olanı alana dek birlik ve beraberlikle bu savaşı yarım bırakmayacağız. Son nefeser şirketimizin yanında durup çoluk çocuk aile demeden cebimizden ailemizden aldıklarımızla görevlerimizi yerine getirdik. Şimdi ise döktüğümüz alın teri harcadığımız zamanın karşılığını istiyoruz. #hak#hukuk#adalet

 7. Duygu dedi ki:

  Destekleriniz için teşekkür ederiz sevgili göklerdeyiz ailesi . Bugün bize yarın başkasına . Şuan sektörde her an hrr şey olabilir. Bizim başımıza gelmez dememek lazım , biz yanımızda olanların her daim yanındayız. Tüm arkadaşlarımla sabır içinde güzelliklere ulaşıcaz . Azap ailesi olarak kapı arkasında neler atlattık , şimdi kapı önünde tüm gücümüzle devam .

 8. Ahmet Celalettin EMREM dedi ki:

  Maaş almadan 3 aydan fazla AtlasJet için çalıştık.Sadece çalışanlar değil ailelerimizle birlikte mağdur olduk.Patronumuzun Sözüne güvenerek bugün yarın maaşlarımızı ödeyeceğine inanarak borçlara girdik.Söz verdiğimiz taahhütleri taahütlerimizi yerine getiremedik.Bizler değil, bizleri yalancı duruma düşüren utansın.

 9. Ergun dedi ki:

  göklerdeyiz.net desteğiniz için sonsuz teşekkürler. Bizler hakkımızı aramaya devam ediyoruz ve inanıyoruz ki sonunda hakkımızı alacağız. Verdiğimiz emeklerin, çoluk çocuğumuzun hakları. Destekleyip yanımızda olan herkese sonsuz teşekkürler. Hava-sen varolun. Göklerdeyiz.net varolun. Bizleri destekleyen herkes sağolsun.

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Bizler teşekkür ederiz. Hakkınzda hayırlısı olsun dileklerimizle.

 10. Azap dedi ki:

  Mağduriyetimizzz belli. Goklerdeyiz.net sonsuz teşekkürler ben ve tüm çalışma arkadaşlarım sonuna kadar hakkımızı arayacağız..

 11. crew dedi ki:

  teşekkürler goklerdeyiz desteginiz icin.

 12. Adalet ve Hak dedi ki:

  Göklerdeyiz ekipi bizlere vermiş olduğunuz destek için sonsuz teşekkürler.

 13. Seyfullah olgac dedi ki:

  Sirket patronundan genel mudurune kadar Sirketin son 4 aydir. calisanlarina karsi gosterdigi bu acimasiz tavrin nedenleri tek cumleyle aciklanamaz.
  Ve butun calisanlar biliyor ki bu bir iflas degil. bir kacistir.
  Ve biz buna hukugun ustunlugune inananlar olarak kacmalarina izin vermeyecegiz.
  Olusturdugumuz birligin her bir ferdinin dustugu yasadigi zor zamanlarin hesabi hukuk onunde alinmali.
  Hakli hak arama Imza kampanyamiza destek veren.
  Ve bizi gundeme yansitan goklerdeyiz.net’in butun calisma arkadaslarimada tesekkur ederim.
  Ayni zamanda bir cig gibi cogalip haksizliga karsi buyumemizde emegi gecen arkadas ve kaptanlarima sonsuz tesekkur ederim.
  Hakliyiz.
  Ve hak sahibi daima sultandir.

 14. Azap dedi ki:

  Her geçen gün büyüyerek davamızda yol alacagız.

 15. Atlaszede dedi ki:

  Bizlerin yanında olduğunuz için çok teşekkür ederiz.En kısa sürede hak yerini bulacak inanıyorum.Emeklerimizin karşılığını alacağız…

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Bizler teşekkür ederiz. Hakkınızda hayırlısı olması dileklerimizle.

 16. Gul dedi ki:

  Desteğiniz için çok teşekkürler.

 17. Sinem dedi ki:

  Yaptığımız bu zor görevin gerek kokpit ekibi gerek kabin ekibi olarak sorumluluğumuzu layıkiyle son gününe kadar yerine getirdik. Bizler vicdan olarak gayet rahatız bu mücadeleyi tek başımıza vermedik gerek ailemiz gerek çoluğu çocuğu olan değerli kaptanlarım ve kader arkadaşlarımla birlikte verdik. Şimdi sorarım sizlere 3.5 ayı geçen bir sürede 5 kuruş almadan dişimizi tırnağımıza katıp aman şirketim bu duruma gelmesin batmasın iflas olmasın hepimiz ekmek yiyoruz diyerek aylarca çalıştık ve sonuç? Bizler davamızın arkasındayız ve sonuna kadar da olacağız!!!!

  • Sinem dedi ki:

   Ayrıca bizlerle birlikte aynı sorunları yaşayan yer personeli arkadaşlarımla bizlerle aynı durumdadır! Siz göklerdeyiz.net ede sesimiz olduğunuz için teşekkür ederiz 🙏🏻

 18. Bülent Abi dedi ki:

  Goklerdeyiz ailesine ve bu platform da hakkimizi aramak , sesimizi duyurmak icin caba sarfeden ekiplerimize tesekkur ediyorum.

 19. Ömer dedi ki:

  Haber sitenizde sesimizi duyurmamıza yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV