AtlasGlobal Sefer Numaraları – KK1002/KKK3NW – KKK1003/KKK4JG

Paylaş
 

Atlas Global Havayolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada Atlas Global Havayolları şirketine ait KK1003/KKK3NW sefer numaralı  seferin uçuş bilgileri  var. Atlasglobal Hava Yolları‘nın KK1003/KKK3NW sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Kıbrıs Ercan ( Tymvou) seferidir . Bu seferler haftanın her günüAirbus 320 ve Airbus 321 tipi uçaklarla yapılmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı – Ercan ( Tymvou)  seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Ercan  arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun yaklaşık 1 saat 10 dakika civarıında sürdüğünü söyleyebiliriz.

Aynı seferin dönüş sefer numarası ise KKK1003/KKK4JG.  Peki Ercan – İstanbul Atatürk Havalimanı uçakla kaç saat sürüyor?

Gidiş seferi dönüş seferi ile aynı süre olmakta .

Tarafımıza gönderilen bilgi mesajında yazmış olduığumuz konudaki yarım olan bilgiler tamamlanmış.

Bilgi mesajına göre:

Yaz 2017 tarife döneminde Haziran – Eylül olmak üzere 4 ay boyunca IST-DLM-IST seferleri 8 frekans olarak icra edilmiştir. 7 frekans olarak her gün sefer icra ettiğimiz sefer numarası KK 4-5 idi. Sadece Cumartesi gübü 1 frekans olarak icra ettiğimiz sefer  KK2-3 idi. Kış 2017 tarife dönemi başında Ekim 2017’den itibaren Havayolumuzun sefer numaralarına düzenleme getirilmiştir. KK 1-20 aralığı AYT (Antalya) seferleri için ayrılmış, KK 80-100 aralığı DLM seferleri için ayrılmıştır. Yaz 2018 tarife döneminde Haziran – Eylül olmak üzere 4 ay boyunca IST-DLM-IST seferleri 8 frekans olarak icra edilmektedir. 7 frekans olarak her gün icra edilen seferlerinin uçuş numarası KK 80-81’dir. DLM seferleri Kış aylarında icra edilmemektedir. Bilgilerinize arz ederiz.”

AtlasGlobal  Havayolları’nın  diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1158 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV