AtlasGlobal’in İki Uçağı Neden Zonguldak Havalimanı’nda?

Paylaş
 

Geçtiğimiz gün Zonguldak Havalimanı’ndan yurtdışına sefer yapan Atlas Global Havayolu şirketinin iki uçağı Zonguldak Havalimanı’nda görüntülendi.

TC-ATD tescilli Airbus A319-112 ve TC-ATT tescilli Airbus A320-233 tipi uçaklar neden Zonguldak Havalimanı’na iniş yaptılar.

Normalde şirket Zonguldak – Düsseldorf seferini Airbus A319 tipi uçakla gerçekleştirmekteydi. Bu uçak hem yolcu sayısına uygun hemde Zonguldak Havalimanı’na kolaylıkla inebilecek özelliklerde uçaktı. Atlas Global şirketinin filosunda tek bulunan A319 tipi uçak seferin ilk bacağı olan İstanbul Havalimanı – Zonguldak Havalimanı seferini yaptıktan sonra yapılan kontrollerde arıza tespit edilince bakım ve onarım için seferden çekildi. Bunun üzerine şirket Düsseldorf yolcularını götürmek için şirketin TC-ATT tescilli A320 tipi  uçağını elinde başka A319 tipi olmadığı için gönderdi.

Böylelikle iki adet AtlasGlobal uçağı ilk kez Zonguldak Havalimanı’nda görüntülenmiş oldu.

Bu olayın bir başka özelliği daha vardı. TC-ATT tescilli Airbus A320 tipi uçağın inişi ile birlikte Zonguldak Havalimanı’na inen en büyük uçak olma özelliği böylelikle AtlasGlobal şirketinin TC-ATT tescilli Airbus A320 tipi uçağına geçmiş oldu.

Zonguldak Havalimanı’na daha önce seferler düzenleyen Germania havayolu şirketi de genelde Boeng 737-700 ve airbus A319 tipi uçaklar ile sefer düzenlemekteydi.

Fotoğraflar Zonguldak Havalimanı – Resul Demirkoparan.

Görüntünün olası içeriği: uçak, gökyüzü, ayakkabılar ve açık hava

 

Bu yazı 1088 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV