Ayjet Türk Hava Yolları 6. Mezunlarını Verdi

Paylaş
 

AYJET Uçuş Okulu ile Türk Hava Yolları A.O. arasında 15 Ocak 2015 tarihinde başlatılan uçuş eğitiminde işbirliği kapsamında, 8 Ocak 2018 tarihinde uçuş eğitimine başlayan 18 pilot adayı uçuş eğitimlerini başarıyla tamamlayarak havayolu pilot lisansı almaya hak kazanmışlardır.

AYJET THY eğitim işbirliği kapsamında 6 ncı dönem olarak mezun olan pilotlarımızın mezuniyet töreni, 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü, Hezarfen Havaalanı’nda mezun pilotlarımızın aileleri, yakınları ve AYJET personelinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Törene ayrıca Türk Hava Yollarından, Eğitim Başkanı Kaptan Pilot Suat DEMİRKIRAN, Uçuş İşletme Başkan Yardımcısı Kaptan Pilot Arif Tanser AKINCI, Airbus A320 Tip Müdürü Kaptan Pilot Serkan Cevdet TANSU, Boeing B737 Tip Müdürü Kaptan Pilot İnanç İNCE iştirak etmişlerdir. Törende AYJET Okul Müdürü Naci UÇAR, THY Eğitim Başkanı Suat DEMİRKIRAN, Uçuş İşletme Başkan Yardımcısı Arif Tanser AKINCI ile 75’inci dönem birincisi Şevket SARMAZ konuşma yapmışlardır.

Türk Hava Yolları pilot adayı seçim süreçlerini başarıyla tamamladıktan sonra AYJET’ te uçuş eğitimlerine başlayan öğrencilerimiz eğitimleri boyunca üstün performans göstermiştir. THY 6 ncı Dönem öğrencileri ATPL sınavlarında 90.92 grup ortalaması ile mezun olmuşlardır.

AYJET ile Türk Hava Yolları arasındaki eğitim işbirliği, bir yandan mezunlar verirken diğer yandan uçuş eğitimine yeni başlayan gruplarla devam etmektedir. Şimdiye kadar Türk Hava Yolları adına 98 pilot adayına AYJET tarafından uçuş eğitimi verilmiş, mevcut durumda 113 öğrenci Türk Hava Yolları adına uçuş eğitimi almaktadır. Türk Hava Yollarının yeni pilot adayları ise 17 Haziran 2019 tarihinde AYJET’ te uçuş eğitimine başlatılacaktır.

Bugüne kadar AYJET Uçuş Okulu’nun mezun pilotlarından 79’u SunExpress, 165’i Pegasus, 500’ü Türk Hava Yolları ve diğerleri farklı havayollarında olmak üzere toplam 974 pilot kokpitteki yerlerini almış ve havayollarında uçmaya başlamıştır.

Genç mezun pilotlarımıza Türk Hava Yollarındaki pilotluk kariyerlerinde başarılar ve emniyetli uçuşlar dileriz.

Bu yazı 1381 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV