Aynı Gün 2 Boeing 737 MAX’ın Motoru Durdu

Paylaş
 

Geçtiğimiz 14 Aralık 2018 günü  Norwegian Air Shuttle şirketine ait Dubai – Oslo seferini yapan Boeing 737 MAX8 tipi uçağın pilotları motor sorunu yüzünden motoru kapatıp İran’ın Şiraz kentine mecburi iniş yapmışlar ve haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Aynı gün bir başka aynı model uçağın da motor sorunu yüzünden mecburi iniş yaptığı ortaya çıktı. Bu kez Aerolineas Argentinas şirketine ait  9 ay önce ilk uçuşunu yapan LV-HKU tescilli uçağın pilotları motor arızası yüzünden motoru kapattılar ve mecburi iniş yapmak zorunda kaldılar.

AR1324 sefer sayılı Buenos Aires – Punta Cana seferini yapan LV-HKU tescilli Boeing 737 MAX8 tipi uçağın pilotları motor sorunu yüzünden Tucuman Havalimanı’na mecburi iniş yaptılar. Yapılan mecburi inişin ardınan uçağın bakıma alındığı bilgisi paylaşıldı.

Düzenleme: Norwegian Air Shuttle şirketine ait uçağın 1 numaralı motorunun yağ basıncı düşük uyarısı üzerine pilotların motru kapattığı ve Şiraz’a inmeye karar verdikleri,

Aerolineas Argentinas şirketine ait uçağın ise uçuş yapılan bölgedeki hava şartlarından dolayı uçağın motorunun titremeye başladığı ve olay üzerine motorun rölantiye alındığı titremenin devam etmesi üzerine motorun kapatıldığı ve Tucuman’a yönlendiği belirtildi.

Bu yazı 993 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 737 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV