Beriev Be-200 Neden İzmir’e Geldi?

Paylaş
 

Geçtiğimiz yıl Teknofest fuarına katılan ve Orman Bakanlığımızın yakından ilgilendiği Rusya üretimi Beriev Be-200 tipi yangın söndürme uçağı bugün ( 8 Haziran 2020 ) İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na geldi.

Fly Service yer hizmetleri genel Müdürü Gökhan Sarıgöl tarafından yapılan paylaşımda uçağın Rostov’dan İzmir’e Orman Bakanlığı ile yapılacak anlaşma çerçevesinde 2020 yılı yaz sezonunda yangınlara müdahale etmek için getirildiği belirtildi. Anlaşmada iki adet uçak için anlaşılma yapıldığı ve ikinci uçağın da bu gün Antalya’ya geleceği belirtildi.

Beriev Be-200 Altair, Beriev tarafından üretilen Rus yapımı bir amfibik jet uçağıdır. Uçak, yangın söndürme, arama kurtarma, deniz devriyesi, kargo ve yolcu taşımacılığı için tasarlanmış olup 12 ton su veya 72 yolcu kapasitesine sahiptir.

Beriev Be-200 Teknik Özellikleri:
En yüksek hız:700 km/sa
Uzunluk: 32 m
Düz uçuş hızı: 560 km/sa
Menzil:3.300 km
Ağırlık:27.600 kg
Motor tipi: Progress D-436

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Uçak geçtiğimiz yıl İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest etkinliğinde gelmiş ve izleyenlere gösteriler yapmıştı. Uçak sonrasında Antalya, İzmir, Dalaman çevresinde yine uçuşlar yapmış ve sizlerle paylaşmıştık.

Beriev Be-200 Bugün de İzmir’deydi

Bu yazı 1798 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV