Borajet 28 Mayıs’ta Çalışanları İle Yollarını Ayırıyor

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Son 1 haftadır çeşitli iddiaların açıklamaların odağında olan Borajet  Havayolu şirketi’nden  çalışanlarına  gönderilen bir elektronik postada, çalışanları ile  28 Mayıs 2017 tarihinde yollarının ayrılacağı bildirildi.

Borajet İnsan Kaynakları tarafından gönderilen postada

“Değerli Borajet Havacılık A.Ş. Çalışanları,

SBK Holding tarafından Borajet ’in devralınmasından sonraki süreçte şirketi tekrar karlı hale getirip, pazarda hak ettiği konuma ulaştıracak aksiyonları belirlemek amacıyla yoğun bir çalışma yaptık. Geldiğimiz noktada bildiğiniz gibi organizasyonun bu şekliyle karlı ve müşteri odaklı faaliyet gösteremeyeceği ortaya çıktı. Bu nedenle geçici olarak şirketin faaliyetlerini askıya alma ve organizasyonel küçülme kararı aldık.

Bu karar doğrultusunda ekli yeni organizasyon şemasını belirledik. Yeni organizasyonda ismi yer alan arkadaşlarımızla yolumuza devam ediyoruz.

Diğer arkadaşlarımızla üzülerek 28.05.2017 tarihi itibarı ile yolumuzu ayırmak zorundayız. Bu personelimizin kanuni tüm hakları ödenecektir. Bu çalışanlarımızın her birinin adresine fesih ihbarı noter aracılığı ile önümüzdeki günlerde teslim edilecektir. Ayrıca 28.05.2017 tarihinden itibaren de tekrar noter aracılığı ile iş akdi feshi evrakı ile tazminatlarınızın hesabı tarafınıza posta yolu ile tebliğ edilecektir.

Uçuş ekibimizle ilgili olarak, THY’nin şu anda aktif bir personel alım programı olmamasına karşın, üst yönetimimizin ikili ilişkilerinin devreye sokulması ve yoğun çabaları sonucu THY kriterlerine uygun olan çalışanlarımızın THY’ye geçişi gerçekleşecektir.

Yolumuzu ayıracağımız arkadaşların kendilerine yakışacak iş ahlakı ve etiği çerçevesinde bu süre zarfında mevcut işlerini yürütmelerini, kalan arkadaşlarımıza gereken devirleri yapmalarını ve 24.05.2017 tarihine kadar ellerindeki şirket cihazlarını (mobil telefon, tablet, şirket kartı ve apron kartı gibi) İdari İşler ve Bilgi İşlem bölümlerine teslim etmelerini rica ederiz.

Tüm çalışanlarımıza bu güne kadar gösterdikleri özverili ve yoğun çalışmaları için teşekkür eder, bundan sonraki iş hayatlarında başarılar dileriz.

Borajet Bakım Onarım ve Tic.A.Ş. Personelleri bu duyuru kapsamında değildir.

Saygılarımızla

İnsan Kaynakları” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: airporthaber

Bu yazı 1070 kere okundu.
Etiketler:
borajet haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV