Borajet Kapanmıyor, Yenileniyor

Paylaş
 
 Merhabalar Havacılık Meraklıları

SBK Holding tarafından satın alındıktan sonra son günlerde hakkında çeşitli dedikodular üretilen Borajet Havayolları hakkında bilgiler paylaşıldı. Borajet kapanıyor mu? Borajet satılıyor mu? gibi dedikodulara son veren bu haberin içeriği şöyle:

Borajet Havayolları ile ilgili “kapanıyor” şeklinde çeşitli haberler çıksa da  Borajet kaynaklarından edinilen bilgilere göre şirketin kapanması söz konusu değil. Şirkette yapılacak olan değişiklik hem personel, hem de yeni uçak tipleri şeklinde olacak.

Edinilen bilgiler dahilinde Borajet Havayolları sadece şimdilik Bodrum hattında uçacak. Bu uçuşlar 2018 yılı Şubat ayına kadar devam edecek. Şubat ayından itibaren şirketin filosuna Embraer ve Bombardier tipi uçaklar getirilecek.

Şirket bu süre zarfında çalışan sayısını yüz kişiye indirecek. Her departmana kendi ekibini yeniden kurması ve yepyeni bir ekip oluşturulması yönüne gidilecek.

Yolcular Mağdur Edilmeyecek

Borajet Havayolları’nın satılmış 30 bine yakın yolcu biletleri için de THY  ile anlaşan Borajet Havayolları tüm yolcuların biletlerini temin ederek yolcuları THY’ye taşıtacak ve hiç bir yolcusunu mağdur etmeyecek..

Şirketin bir başka planı da Borajet Teknik ile ilgili. Borajet Teknik’te köklü  değişikliklerin  yapılacağının altı çizildi. Şirketin ismi değiştirilerek yeni bir sayfa açılacak. Borajet Havayolları’ndan bağımsız hale getirilecek olan Borajet Teknik, Embraer’in bakım üssü haline getirileceği gelen bilgiler arasında.

Borajet Havayolları 2018 yılında açılması planlanan 3. Havalimanı’nda hangar yeri almak için girişimlerini sürdürüyor ve tüm operasyonları da bu meydandan yapmak için hazırlık yaptığı öğrenildi.

ayrıca Borajet’ten yapılan açıklamada :

Borajet’ten yapılan açıklamada:

“Yurtiçinde ve dışında 80 farklı noktaya hizmet veren Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet Havayolları SBK Holding bünyesine devredilmesinin ardından dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul 3. Havalimanı’na çok daha güçlü olarak hizmet verme hazırlığını sürdürmektedir. Borajet Havayolları yeniden yapılanma çalışmaları neticesinde filosunda aktif olarak bulunan 10 adet uçağın 6’sının teknik arıza ve parça eksikliğinden dolayı uzun süredir yerde kalması sebebiyle oluşan teknik sorunların giderilerek uçulabilir duruma gelmesi uzun süre alacağından dolayı, müşteri mağduriyeti ve ticari itibar göz önüne alınarak filonun yenilenip yeni uçuş rotalarının ve planlamaların yapılması için uçuşlarına geçici bir süre ara vermiştir” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Airporthaber

Bu yazı 2653 kere okundu.
Etiketler:
borajet haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. TUĞRUL GÜVEN dedi ki:

    ÇOK KALİTELİ BİR HAVA YOLU FİRMASIYDI, BİR KERE BİNMEK NASİP OLDU, GERÇEKTEN İŞİN HAKKINI VEREN FİRMA BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV