bulgaristan F-35 Siparişi Verdi

Paylaş
 

bulgaristan F-35 Siparişi Verdi.

bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov amerika başkanı tırampla ile beyaz sarayda buluştu, danıld tıramp bulgaristan’ın F-35 için sipariş verdiğini açıkladı, ancak rakam vermedi.

tıramp açıklamasında, “bulgaristan F-35 için sipariş verdi, amerikadan dünyanın en iyi ekipmanları olan birçok askeri teçhizat satın aldılar. Bir sonraki toplantımızı dört gözle bekliyorum” dedi.

tıramp -Borisov toplantısı sonrasında yapılan ortak basın açıklamasında iki ülke arasındaki “dostluk ve ittifak” vurgulandı, “amerika ve bulgaristan savunma teknolojilerini ve sanayi ortaklıklarını derinleştirmeyi planlıyorlar” denildi.

Sovyetler Birliği döneminde tedarik edilen ve artık yaşlanan Mig-29 filosunun yerini alacak uygun bir uçak arayan bulgaristan, uzun süredir ikinci el ve hatta üçüncü el F-16 araştırdı. Temmuz 2019’da, bulgaristan Cumhurbaşkanı, bulgar Hükümeti’nin amerikadan sekiz adet F-16 Blok 70 alma planını maliyet ve diğer bazı endişeler nedeniyel veto etmişti TIKLAYINIZ. bulgar hükümeti daha sonra Cumhurbaşkanının vetosunu geçti ve 1.67 milyar dolarlık bir anlaşmayı kabul etmişti.

Bu yazı 1158 kere okundu.
Etiketler:
askeri f-35 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV