Çek Travel Service Boeing Siparişi Verdi

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Smartwings markası altında tarifeli uçuşlar yapan Çek Havayolu şirketi Travel Service 550 milyon dolar değerinde 5 adet Boeing 737-8 MAX uçak sipariş etti. Şirket 2013 Paris Airshow’da 3 adet Boeing 737 MAX siparişi vermişti. Şirketin filosunda halen karışık olarak 32 adet Boeing 737 var. Şirket yetkilisi Roman Vik ” Daha önceki 3 adetlik siparişimize 5 adet uçak daha eklediğimiz için mutluyuz. Bölgede ilk Boeing 737-MAX tipi uçak  çalıştıracak şirket olmanın gururunu yaşamak istiyoruz” dedi.

Boeing 737 MAX güvenilirlik, yüksek yolcu konforu ve verimlilik sunmak için en yeni CFM International LEAP 1B motorlarını ve gelişmiş kanat ve kanatçık teknolojisini kullanıyor. Ayrıca 737 MAX günümüzün Next Generation uçaklardan %14 daha  çok yakıt tasarrufu yapıyor ve servie girdiklerinde bu oranın %20’ler seviyesine çıkması öngörülüyor.

Travel Service ÇEk Cumhuriyeti’nin en büyük havayoılu şirketi olma özelliğine sahip. Şirket 4 kıtada 30’den fazla noktaya uçuyor. Şirket sadece Çek Cumhuriyetinde değil Polonya, Macaristan ve Slovakya’da da faaliyet gösteriyor ve bağlı şirketleri var.

Boeing Ticari Uçakları Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Monty Oliver ise açıklamasında ” Travel Service havayolu şirketinin 737MAX siparişini arttırması ürünlerimize olan inancını ve güvenilirliğini ispatlıyor. Bu sonuçtan çok memnunuz” dedi

 

 
Bu yazı 1100 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV