Cenaze Masrafları Dahil Uçak Bileti

Paylaş
 

Cenaze Masrafları Dahil Uçak Bileti

Bierleşik Arap Emirlikleri havayolu şirketi Emirates insanları tekrar havayolu ile seyahat etmeye teşvik etmek için bu kez ilginç bir yol izledi.

Şirket sektörde ilk koronavirüs Covid-19 sigortası sunan şirket oldu. Sigorta kapsamında yolcu seyahat esnasında koronavirüse yakalanırsa hastane, bakım ve cenaze masraflarının da dahil olduğu belirtildi.

Emirates Grup Başkanı Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “İnsanların koronavirüs salgınından sonra yeniden yolculuk yapmak istediklerini, ancak seyahatleri sırasında öngörülemeyen bir şey olması durumunda esneklik ve güvence arıyorlar.” dedi. Şirket  sigorta teklifinin bir yolcu içim  yolculuğunun başlangıcından itibaren 31 gün boyunca geçerli olduğunu Ekim ayının sonuna kadar geçerli olacağını açıklamasını yaptı.

Sigorta kapsamının detayları ise şöyle:

Kapsam, seyahat veya varış sınıfından bağımsız olarak tüm müşteriler için ücretsizdir ve kayıt yaptırmaksızın otomatik olarak uygulanır.

Dubai merkezli taşıyıcı, sigortanın 150.000 € ‘ya kadar (137.000 £; 176.500 $) tıbbi masrafları karşılayacağını söyledi.

Ayrıca, bir otelde iki haftaya kadar günlük 100 € ‘dan karantinaya alma masrafını ödeyecek.

Bir yolcunun Covid-19 nedeniyle ölmesi durumunda, sigorta kapsamı cenaze masraflarına 1.500 € sağlayacak.

 

 

Bu yazı 568 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV