Çin Roketi Nereye Düşecek?

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde gündemi en çok meşgul eden olaylardan biri de uzayda dünyanın yörüngesinde kontrolden çıkarak yaklaşık 28000 km hızla kontrolsüz seyreden Çin roketinin dünyaya düşeceği haberiydi. 29 Nisan 2021 günü fırlatılan Long Marck 5B tipi roketin bilinmeyen bir nedenden solayı kontrolden çıktığı bildirildi.

Çeşitli ağırlıklara sahip 6-7 parçadan oluşan ve en büyüğü 21 ton ağırlığa sahip Çin roketinin 8 – 9 – 10 Mayıs 2021 günlerinde  dünyaya düşeceği bildirildi. Düşmesi muhtemel yerlerin arasında Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin bulunması haberi ise vatandaşların çoğunu endişelendirdi.

Konu ile alakalı Çin’den hiç bir açıklama yapılmaması da kafaları oldukça karıştırdı.

Peki kontrolden çıkan Çin roketi nereye düşecek? Çin roketi Türkiye’ye düşer mi? Çin roketi İstanbula mı düşecek? Çin roketi Ankara’ya mı düşecek? Çin roketi İzmir’e mi düşecek? Çin roketi dünyaya ne zaman düşecek? Çin roketi dünyaya düşecek mi? Bu sorularımızın cevabını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Çin roketini canlı takip et. Çin roketi şu an nerede?

Çin Roketi Nereye Düştü?

Kontrolden çıkan Çin roketinin şu an nerede olduğunu takip etmek isterseniz aşağıda.

Tracking out of control Chinese rocket debris.

Çin roketinin düşmesi muhtemel yerler ve ülkeler.

Bir harita, gökyüzü ve şunu diyen bir yazı 'HUGE CHINESE ROCKET FALLING TO EARTH Long March 5b could land on a number of cities New York 41° north latitude Madrid Beijing Delhi Lagos Rio de Janeiro 41° south latitude Sydney' görseli olabilir

Bu yazı 1119 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV