Çorlu Havalimanı’na Beyrut’tan Çıkarma

Paylaş
 

Tekirdağ Çorlu Havalimanı yaklaşan yaz sezonu ile birlikte hareketlenmeye başladı. Önceki senelerde de Lübnan, Ürdün gibi ülkelerden gelen tursitleri taşıyan uçaklar Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na inmişlerdi. Bahsettiğimiz üzere yaklaşan yaz sezonu ile birlikte sezonun ilk kafileleri gelmeye başladı.

İlk olarak geçtiğimiz gün Wings Of Lebanon şirketine ait W74912 sefer sayılı Beyrut – Tekirdağ Çorlu Havalimanı uçuşu ile  OD-HAJ tescilli Boeing 737-3Q8 tipi uçak Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’na inişini yaptı ve yolcularını indirdi.

Bugün ise Çorlu Havalimanı’nın değişik bir misafiri vardı. Bu kez yine W74912 sefer sayılı  uçuşu ile ülkemiz charter havayolu şirketlerinden biri olan Tailwind şirketine ait TC-TLB tescilli Boeing 737-4Q8 tipi uçak inişini  yaptı ve yolcularını indirdi.

Yaptığmız araştırma sonucunda Tailwind şirketine ait TC-TLB tescilli uçağın bir süreliğine Wings Of Lebanon şirketine kiralık olarak çalışacağı belirtildi. Ancak kira süresi hakkında bir bilgiye ulaşamadık.

Yapılan bu seferler ile birlikte önümüzdeki yaz sezonun diğer havalimanları ile birlikte :Tekirdağ – Çorlu Havalimanı için de yoğun geçeceği muhtemel gibi gözüküyor.

Bu yazı 940 kere okundu.
Etiketler:
Çorlu haberler tailwind
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV