Çorlu’da Parka Uçak ” Kondu “

Paylaş
 

Çorlu’da parka uçak konuldu.

Yıllarca eğitim uçağı olarak kullanılan TC-TAD tescilli HOAC DV 20 Katana tipi tek motorlu uçak Çorlu’da bulunan eski Şifa Hastanesi’nin karşısındaki parka sergilenme amaçlı konuldu.

Trakya’nın önde gelen turizm şirketi Umut Trakya Travel tarafından temin edilip parka konulan uçak genç yaşlı tüm Çorlu’luların ilgi odağı oldu.

Şirket tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada ” Firmamız 1979’dan yılında turizm ve taşımacılık olarak faaliyete başladı, bölgemizde karayolu taşımacılığında sektörünün öncüsü olarak anılır. Firmamız aynı zamanda havayolu şirketlerinin transferlerini ve seyahatlerini, uçak biletlerini sağlar.
Adı geçen uçak Hezarfen Havaalanı’ndan alınarak parka konuldu. Uçağı  parka koyma amacımız görsellik, uçak ve havacılık meraklıları için yakından tanıma dokunma şansı yaratmak. Uçak 2 kişilik olup havacılık ve pilot yetiştirme okullarında eğitim amaçlı kullanılmakta. Burada gördüğüz Uçağın ufak eksikleri giderilerek yeniden eğitime uçuşa hazır duruma gelebilir.” ifadeleri kullandı.

Uçağın parkta görüntüsü:

 

Bu yazı 1377 kere okundu.
Etiketler:
Çorlu haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV