Dev Uçakta Bir Türk Pilot – Emre Çıngar

Paylaş
 

Son günlerde revaçta olan sosyal medya kanalı instagramda fırtına gibi esen ve 10 binden fazla takipçisi olan dünyanın en büyük yolcu uçağı olan Airbus 380 tipi uçağın az sayıdaki Türk pilotlarından biri olan   Emre Çıngar ile sizleri kısaca tanıştırmak istiyorum.

Az sayıdaki Airbus 380 tipi uçak kullanan pilotlardan biri olan Çıngar Kırklareli – Kızılağaç’lı. (Emre kaptan hemşehrimizmiş bu arada).  35 yaşındaki Airbus 380 pilotu Emre Çıngar zorlu bir çalışmanın ardından 6,5 yıl Türk Hava Yolları’nda Airbus 330 tipi uçaklarda pilotluk yaptıktan sonra buradaki görevini bırakarak körfezin en büyük havayolu şirketilerinden biri olan ve filosunda 100 adetten fazla Airbus 380 tipi uçak bulunan Emirates’e Airbus 380 pilotu olarak başladı ve halen çalışmakta. Emre kaptan ayrıca  az sayıdaki Airbus 380 tipi uçak kullanan Türk pilotlardan biri oldu.

Emra kaptan bu konuda “Kariyer olarak bir hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. En büyük yolcu uçağında uçmak benim için büyük bir ayrıcalık olacak. A380’de uçmak herkesin hayali. diyerek bu ayrıcalığını bizlerle paylaştı.

Göklerdeyiz.net internet sitesi ve Havacılık Meraklıları facebook grubu adına Emre kaptana uçuş hayatında başarılar  dileriz.

Emre Kaptanın çekmiş olduğu ilginç fenomenlerden biri olan Sen Elmo ateşi videosu :

Bu yazı 2380 kere okundu.
Etiketler:
airbus 380 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV