Düşen Helikopterin İçindekilerin Kimlikleri Belli Oldu

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Bugün öğle saatlerinde İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan kuleye çarpan Eczacıbaşı holding’e ait TC-HEZ tescilli Sikorsky S76 tipi helikopterde bulunan 7 kişiden 5 kişisi hayatını kaybetmişti. Helikopterdekilerin isimleri belli oldu.

Kaza yerine gelerek incelemelerde bulunan Ezcacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczabışaı açıklamalarda bulundu. Eczacıbaşı açıklamasında ” Helikopterde muhtemelen Bozüyük’teki fabrikaya giden Rus konuklarımız, yöneticilerimizi müşterilerimiz ve pilotlarımız vardı.

Helikopterde kaza anında bulunan 7 kişinin isimleri şöyle:

Pilotlar Alaattin Nacar ve Ahmet Bulut.

Yolcular Vitra Genel Müdürü  Salim Özen, Aleksandr Vanin, Igor Kochergin, Luidmila Chuprova, Elena Badragan.

Kaza yerine gelen bir diğer isim ise İstanbul Valisi Vasip Şahin. Şahin yaptığı açıklamada helikopterin kuleye çarptıktan sonra savrularak E-5 karayolunun üzerine düştüğünü ve yanmaya başladığını olay yerine derhal gelen itfaiye ve ambulanslarla olaya müdahale edildiğini, enkaz kaldırma ve kapanan yolun açılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Öte yandan helikopterin bağlı olduğu Kuğu Havacılık Genel Müdürü Gürcan Mallı, İstanbul Büyükçekmece’deki helikopter kazasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Kuğu Havacılık bünyesinde operasyon yapmakta olan TC-HEZ kuyruk numaralı 2008 üretim tarihli Skorsky S76 C++ tipli helikopterimiz İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Eskişehir Bozüyük seferini yapmak üzere saat 11.20’de kalkış yapmıştır. Kalkıştan kısa bir süre sonra helikopterimizin Beylikdüzü mevkiinde maalesef kaza kırıma uğradığı haberi tarafımıza ulaşmıştır.” şeklinde konuştu.

Bu yazı 1122 kere okundu.
Etiketler:
haberler helikopter
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV