Etihad’dan Yenilik. Yolcularına Taksitle Ödeme İmkanı

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu/ Birleşik Arap Emirlikleri havayolu şirketi Etihad yolcularına önce uç sonra öde planı adı altında biletlerini aylık taksitlerle ödeyebilme imkanı sundu.

Abu Dhabi merkezli havayolu şirketi yetkilisi ödeme planı hakkında ödeme planlarının çeşitliliği ailelerin kolaylıkla uçuş rezervasyonu yapmalarına izin verecek şekilde tasarlandığını belirtti.

Ayrıca Etihad Airways, Arap dünyasında lider online ödeme hizmeti sağlayıcısı olan PayFort’la ortaklık kurduktan sonra tamamen otomatikleştirilmiş çevrimiçi taksitlendirme planları sunan Körfez bölgesindeki ilk havayolu şirketi oldu. Taksitli ödeme yapabilmek için yolcuların ‘Taksitli Ödeme’ seçeneğini tercih etmeleri, havayolu şirketinin web sitesinde çevrimiçi ödeme yaparken kredi kartına sahip oldukları bankalarını ve ödeme sürelerini seçmeleri gerekiyor. Taksitlerin 3-36 ay arasında olacağı bilgisi paylaşıldı.

Havayolu şirketinin Dijital strateji başkanı Justin Warby ise yaptığı açıklamada ” Bu uygulama ile özellikle kalabalık aileleri hedef aldık. Kalabalık ailelerin seyahat sırasında stres yaşadıklarını, yüksek meblağlı fiyatlardan çekindiklerini ve çoğu zaman alternatif seyahat olanakları aradıklarını farkettik. Bu uygulama ile taksitle ödeme yaparak bunun önüne geçecekler. Şimdilik uygulama sadece Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Mısır uçuşları için geçerli. Ama daha sonra hgenişletmeyi planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Bu yazı 812 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV