F-22 Raptor Savaş Uçağından İlham Alınan Tasarım

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Özel bir organizasyon için geliştirilen proje, Ford Performans ekiplerinin de dahil olduğu ortak çalışmanın ardından geleneksel olarak düzenlenen ve kapılarını 27 Temmuz‘da açacak olan EAA Gathering of Eagles 2017 havacılık organizasyonunda meraklılarıyla buluşacak. Proje F-22 Raptor savaş uçağından esinlenerek çoğu bölümünün Ford ekibi tarafından sıradışı tasarımıyla dikkat çeken özel üretim bir pick-up tarzı aracı içeriyor.

Genellikle bağımsız performans ve tasarım geliştiricilerinden fabrika çıkış modeller üzerindeki sıra dışı projeler bu kez bizzat üretinin kendi içerisinden gelmiş bir şekilde karşımıza çıktı. Ford’un Amerika’nın en çok satan pickup modeli konumundaki başarılı modeli F-150 Raptor‘u merkezine yerleştirdiği projenin çıkış noktası, genellikle hiper otomobillerle görmeye alışık olduğumuz jetlerin üzerine şekilleniyor. Geleneksel olarak düzenlenen ve kapılarını 27 Temmuz‘da açacak olan EAA Gathering of Eagles 2017 havacılık organizasyonunda meraklılarıyla buluşacak olan özel proje, ilhamını F-22 Raptor‘tan alıyor.

Geliştirme kapsamında ilk olarak ızgara ve aynalarındaki uçak motifiyle dikkatimizi çeken F-150 Raptor’da tavana konumlandırılmış ekstra ışıklandırmalar, karbon fiber çamurluklar ve özel tasarım jantlar dış yapıda araca farklı bir özellik kazandıran parçalar arasında öne çıkıyor. Güç ünitesi de Ford Performans mühendisleri tarafından elden geçirilen aracın 3.5 litre hacme sahip EcoBoost V6 motoru 545 beygirlik bir seviyede. Ford’un desteğiyle birlikte EAA ve AirVenture’ın gökyüzüne ilgi duyan binlerce genç insana bu dünyayı keşfetme ve deneyimleme imkanı sunduğunu belirten EAA başkanı Dave Chaimson, F-22’den esintileri taşıyan F-150 Raptor projesi ve desteklerinden ötürü markaya minnettar olduklarını ifade etti.

Kaynak: İnternet

Bu yazı 1342 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV