Flightradar24 Sitesinden Bir Yenilik Daha

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Flightradar24 uçak takip sitesi dünya üzerindeki kapsama alanlarını genişletmek için daha önce nanosat uydular ile kapsama alanlarının bir bölümünü genişlettiğini duyurmuştu. Bu yeniliği BURADA sizlerle paylaşmıştık.

Flightradar 24 sitesi bu gün yine bir yeniliğe imza attı. Bu kez deniz üzerinden Wave Glider adını verdikleri yüzer bir platform üzerinden ADS-B tipi veri toplayan işleyen ve dağıtan robotun kullanıldığını açıkladı. FR24 sitesindeki kodu ise T-WGLD1. İlk olarak Norveç sahillerinin 200 km  açıklarında test edilecek olan yüzer robotun örnek kapsama ve hedef alanı aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiş.

Ayrıca birde video paylaşılmış.

Screenshot_1

Wave-Glider-Overview-1170x429

The Wave Glider is currently 200 kilometers off the Norwegian coast en route to an area southeast of Jan Mayen, where it will remain for approximately 6-8 weeks. We’ve chosen to test the capabilities of the ADS-B receiver on the wave glider in this area due to its potential for additional coverage as well as the area’s proximity to the home port should the Wave Glider need to be recalled or retrieved. Additionally, there is little surface traffic in the target area. Although the Wave Glider is equipped with technology designed to prevent a collision with another boat, the test area further reduces the chance of that.

 

Bu yazı 1023 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV