Gulf Air Uçağı Çorlu Atatürk Havalimanı’na İndi

Paylaş
 

İstanbul ve çevresini etkisi altına alan şiddetli rüzgar yüzünden çoğu uçak pas geçerken bazı uçakların ise bekleme noktalarında beklediği haberini sizlerle sabah saatlerinde BURADA paylaşmıştık.

Rüzgar şiddetini artırdıkça bazı uçaklar çevre meydanlara yönelmek zorunda kaldı. Yakıt kritiğinie girdiği tahmin edilen Gulf Air şirketine ait GFA43 sefer sayılı Bahreyn – İstanbul Havalimanı seferini yapan A9C-TA tescilli Airbus A320-251N tipi uçağın pilotları bir süre Sakarya üzerinde bekledikten sonra Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na yönelme karaı aldılar. Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na yapılan inişin ardından yapılan yakıt ikamlini müteakip pilotlar İstanbul Havalimanı için yeniden havalandı ve İstanbul’a inişlerini gerçekleştirdi.

Öte yandan sabah saatlerinde Türk Hava Yolları’na ait TK2007/THY4EW sefer sayılı Nevşehir – İstanbul Havalimanı seferini yapan TC-JFH tescilli Boeing 737-8F2 tipi uçağın pilotları ise bekleme noktasında beklemelerini yaptıktan sonraki iniş denemelerinde pas geçince Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı’na yöneldiler. Tekirdağ’a yapılan inişin ardından yine yakıt ikmalini müteakip uçak İstanbul için havalanarak seferini tamamladı.

Bu yazı 1274 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV