Güncellendi – İstanbul Bostancı’da Denize Helikopter Düştü

Paylaş
 

Bostancı açıklarında denize bir helikopter düştü.

Bostancı açıklarında denize bir helikopter düştü. İstanbul Valiliği konuyla ilgili yaptığı açıklamada düşen helikopterdeki İsmet Özgür ve Halil Ünver yaralı olarak kurtarıldığını açıkladı. Helikopterin Halil İbrahim Ünver’e ait Ünver Havacılık adına kayıtlı olduğu öğrenildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Düşen helikopterle ilgili İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada, “İlimiz Maltepe ilçesi Bostancı sahilinde özel bir helikopter kazası meydana gelmiş olup iki kişi hafif yaralı olarak kurtarılmıştır. Teknik ekipler olay yerinde gerekli araştırma çalışmalarına başlamışlardır” denildi.

Düzenleme:

Olay yerine giden balıkçılar ilk müdahaleyi yaptı. İlk belirlemelere göre kaza yapan helikopterden 2 kişi kurtarıldı. Helikopterin Halil İbrahim Ünver’e ait Ünver Havacılık adına kayıtlı olduğu öğrenildi. TC-HYU kuyruk tescilli helikopter Kartal’dan Sefaköy’e gidiyordu. İstanbul Valisi Vasip Şahin, helikopterden kurtarılan kişilerin İsmet Özgür ve Halil Ünver olduğunu açıkladı. Ancak Hastaneye yaralı olarak kaldırılan Otokar Yönetim Kurulu Başkan vekili Halil Ünver’in elim kaza sonrasında Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hatsanesinde tedavi altına alındığı ancak hayatını keybettiği bilgisi paylaşıldı. Pilotun ise tedavisi halen devam ediyor.

İstanbul Maltepe Bostancı Ünver Grubuna ait helikopterin düşüş anının videosu:

 

Kaynak : Hürriyet

Bu yazı 1544 kere okundu.
Etiketler:
haberler helikopter
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV