Hava Ulaşımında Yağmur Engeli, Çorlu’ya İndiler

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Dün akşam ve gece saatlerinde Marmara Bölgesinin büyük bölümünde,  İstanbul ve çevresinde etkili olan yağış yüzünden İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanları’na inemeyen uçaklar Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na indiler. Böylelikle günde sadece bir kez Ankara seferleri yapılan ve seferlerinin çoğu kargo uçaklarından oluşan Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nın önemi bir kez daha anlaşıldı.

Türk Hava Yolları’na ait TK1664/THY4EH sefer sayılı Hamburg – İstanbul Atatrük Havalimanı seferini yapatn TC-JSK tescilli Airbus 321-231 tipi uçak Atatürk Havalimanı’ndaki olumsuz hava koşulları yüzünden havada  bir süre turladıktan sonra pilotlar Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na mecburi iniş ( divert) yapmak zorunda kaldı. Uçak Atatürk Havalimanı’ndaki hava koşullarının düzelmesinin ardından uçak tekrar havalanarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na inişini yaptı.

Yine Türk Hava Yolları’na ait TK2987/THY80F sefer sayılı Bodrum – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan TC-JGV tescilli Boeing 737-8F2 tipi uçak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki olumsuz hava koşulları yüzünden havada  bir süre turladıktan sonra pilotlar  Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na mecburi iniş ( divert) yapmak zorunda kaldı. Uçak Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki hava koşullarının düzelmesinin ardından uçak tekrar havalanarak  Sabiha Gökçen’e inişini yaptı.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na dün gece mecburi iniş yapan bir başka uçak ise Onur Air şirketine aitti. Onur Air şirketine ait 8Q83/OHY083 sefer sayılı Trabzon – İstanbul Atatürk Havalimanı seferini yapan TC-OBK tescilli airbus 321-231 tipi uçak Atatürk Havalimanı’ndaki olumsuz hava koşulları yüzünden havada  bir süre turladıktan sonra pilotlar Tekirdağ Çorlu Havalimanı’na mecburi iniş ( divert) yapmak zorunda kaldı. Uçak Atatürk Havalimanı’ndaki hava koşullarının düzelmesinin ardından uçak tekrar havalanarak İstanbul Atatürk Havalimanı’na inişini yaptı.

 

Bu yazı 1195 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV